Zostałam opiekunką w Niemczech

Postanowiłam wyjechać do pracy do Niemiec. Ponieważ mam wykształcenie medyczne i do tej pory pracowałam na oddziałach geriatrycznych postanowiłam zostać opiekunka osoby starszej. Znalazłam bardzo dużo ofert pracy na takim stanowisku, jednakże postanowiłam dobrze przyjrzeć się tym ogłoszeniom, żeby nie dać się oszukać. Dużo się w końcu słyszy o warunkach pracy za granicą.

Jak zostać opiekunką w Niemczech?

opiekunka niemcy KatowiceSwoje poszukiwania rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: opiekunka niemcy Katowice i okazało się, że dużo osób szuka opiekunki do Niemiec z Katowic. Pewnie dlatego, że jest stąd stosunkowo blisko do granicy. Od razu odrzuciłam oferty od osób prywatnych. W takiej sytuacji nie mogłam w żaden sposób sprawdzić pracodawcy przed wyjazdem, a nie chciałam wyjeżdżać w ciemno na nieznany grunt. Znalazłam jednakże, jedną interesującą ofertę. Agencja pracy zapewniała zorganizowanie pracy w Niemczech jako opiekunka. Umowę podpisywałam jeszcze przed wyjazdem, dlatego niczym nie ryzykowałam po wyjeździe. Zdecydowałam się skorzystać z ich usług. Dostałam ofertę pracy przy starszej, schorowanej pani. Umowa gwarantowała mi ubezpieczenie i prawo do płatnego urlopu. Choć praca polegała na świadczeniu usług przez całą dobę miałam rozpisany specjalny grafik, dzięki któremu miałam pewność, że nie będę pracować ponad siły. Agencja zapewniła mi także darmowe zakwaterowanie. 

Byłam bardzo zadowolona ze znalezienia pracy w tej agencji. Dzięki temu nie musiałam się obawiać warunków pracy za granicą. W dodatku praca była legalna i w pełni opodatkowana. To duża zaleta. Dzięki temu, również moja przyszłość jest zabezpieczona. Już kilka dni później byłam w drodze do Niemiec, żeby podjąć tam moją wymarzoną pracę, wśród starszych osób.