Zlecenie ogarnięcia oprogramowania w firmie

oprogramowanie dla firm

Od jakiegoś czasu mam firmę, która tworzy oprogramowania do firm, co moim zdaniem jest dość łatwe. Gorsze jest zadanie, gdy musimy wysprzątać całkowicie firmę naszego klienta. Co to znaczy?

Oprogramowanie dla restauracji można zlecić do realizacji zewnętrznej firmie

oprogramowanie dla firmŻe ma jakieś dziwne oprogramowanie i musimy przerzucić wszystko na nasze, nowe bądź jeszcze ciekawsze, gdy klient ma wszystko w wersji papierowej, a my mamy zrobić tak, żeby miał to w wersji elektronicznej na naszym oprogramowaniu. Oczywiście cena zawsze jest adekwatna do ilości pracy i często ustalam na początku widełki, w jakich zmieści się ta cena, ale ostatecznie będę mógł powiedzieć dopiero po pracy. Wszystko oczywiście jest skrupulatnie liczone i rozliczane, żeby móc później pokazać klientowi dokładnie za co ile zapłacił. Często się jednak spotykam, że klient początkowo twierdzi, że oszukaliśmy go, bo on usłyszał że jest tak i tak. Ogólnie wtedy wyciągam umowę, i po prostu pokazuję, kto miał rację. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żebym się mylił w kwestii ostatecznego rozliczenia – po prostu mi nie wolno. Co mogę więcej powiedzieć. W szczególności dostajemy zlecenia do firm, gdy subiekt gt przestaje odpowiadać to my wtedy tworzymy oprogramowanie dla restauracji, albo może ogólniej będzie lepiej brzmiało – oprogramowanie dla gastronomii.. Firmy gastronomiczne większe, niż knajpka z kebabem i piwem z reguły ma już jakieś oprogramowanie. Ale w takiej firmie jest to dobre, że nie muszę zbytnio się przejmować danymi, ponieważ towary to sobie już klient sam wrzuci na bieżąco od jakiegoś czasu, ale tak jak np. chodzi o hotele to jest całkowicie inaczej. Każdy hotel posiada bazę swoich klientów, więc od razu wiadomo, że chce mieć ich dane w nowym programie. Mają jedną pościel, którą piorą, więc to też dobrze byłoby mieć od razu. Dodatkowo prowadzą stronę, którą chcieliby skorelować z aplikacją. Ogólnie dużo się dzieje w takiej firmie. Ostatnio pisałem właśnie program dla hoteli, ponieważ program enova365 okazał się za mocny na komputer w firmie oraz rewizor gt był za drogi.

Jak się okazało – oprogramowanie to, co jak napisałem było lżejsze i w ogóle ale hotel, który zamawiał takie usługi miał gigantyczne zarobki! A im jest szkoda pieniędzy na nowy komputer lub droższe oprogramowanie.