Zła historia kredytowa

Kredyt, ubezpieczenie samochód

Zaciąganie kredytów stało się bardzo powszechną sprawą. Różne produkty finansowe towarzyszą nam od co najmniej kilkunastu lat. W tym czasie mieliśmy bardzo łatwy dostęp do wielu ofert. Chętnie zaciągaliśmy kredyty ratalne i gotówkowe. Banki jeszcze kilkanaście lat temu nie zwracały tak dużej uwagi na naszą historię kredytową i nawet jeśli mieliśmy jeden lub więcej kredytów, to i tak mogliśmy podpisywać nowe umowy.

Chcesz zaciągnąć kolejny kredyt mając złą historię w BIK? Oto sposoby!

Kredyt, ubezpieczenie samochódTeraz sprawa wygląda nieco inaczej, bo nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe zaostrzyły procedury kredytowe i jeśli ktoś ma negatywne wpisy w bazach dłużników lub złą historię kredytową, to ma znacznie mniejsze szanse na przykład na kredyty samochodowe lub hipoteczne. Niemniej jednak takie osoby mogą także znaleźć jakąś alternatywę. Jeśli bank po raz kolejny odmówił nam kredytu, to nie pozostaje nam nic innego jak skorzystanie z oferty pozabankowej. Zarówno w małych jak i dużych miastach można znaleźć takie instytucje lub biura pośrednictwa kredytowego, które mają dostęp do wielu ofert. Składając jeden wniosek i wyrażając zgodę na przetwarzanie naszych danych od razu nasza oferta wysyłana jest do kilku firm. Przy złej historii kredytowej możemy zwrócić uwagę na kredyty pod zastaw. Zastawem może być jakaś nieruchomość lub na przykład samochód. Jeśli posiadamy taką wartością rzecz, to firma pozabankowa spojrzy na nas przychylniejszym okiem i być może zaoferuje nam lepsze warunki. Należy także wiedzieć, że mnóstwo firm nie sprawdza naszych danych w bazach dłużników, dla nich liczą się na przykład nasze zarobki i wspomniany wcześniej zastaw. Osoby, które nie mogą uzyskać normalnych kredytów widzą w tej opcji korzystną alternatywę. Jeśli chodzi o ubezpieczenia samochodu w przypadku takich kredytów, to one także są możliwe. Biuro pośrednictwa może nam zaproponować taki wariant, a mało tego może nam także zaoferować ubezpieczenia grupowe lub indywidualne turystyczne.

Osoby ze złą historią kredytową mogą również zwrócić uwagę na konsolidację zadłużenia, lub na refinansowanie niekorzystnych umów.