Zerwany rozrząd – co robić?

serwis samochodów

Samochód jest ciągłą skarbonką. Jak wymienisz jedno to padnie drugie – taka jest naturalna kolej rzeczy, jednakże jak to mówią: lepszy najgorszy samochód niż najlepszy rower.

Co zrobić, gdy zerwie nam się rozrząd? Auto serwis jedyną nadzieją?

serwis samochodówSą jednak pewne awarie, które jeśli wystąpią zazwyczaj kończą się tragicznie. Wiele awarii powstaje przez nasze zaniedbanie. Naprawdę mało problemów powstaje nagle. Większość z nich to efekt długotrwałych zaniedbań takich jak na przykład niekontrolowanie poziomu oleju, zbyt długie czekanie na wymianę paska rozrządu i wiele wiele innych. Na niektórych warsztat samochodowy czy też auto serwis warszawa działa jak płachta na byka – i błąd bo potem jak nam samochód stanie w trasie to ostatnią deską ratunku może okazać się pomoc drogowa, która jak sami dobrze wiemy nie jest tania. Autoholowanie świadczone przez auto pomoc może okazać się jedyną możliwością dowiezienia pojazdu do warsztatu. A jak w ogóle dochodzi do uszkodzeń paska rozrządu i jakie są tego skutki? Otóż pasek rozrządu jest elementem eksploatacyjnym. Do jego zerwania dochodzi najczęściej z powodu zaniedbań – mowa tutaj o zbyt późnych wymianach paska czy też zbyt dynamicznej jeździe (gdy dochodzi do zbytniego naprężenia paska rozrządu).W większości przypadków zerwanie paska rozrządu ma katastrofalne skutki. Rozróżniamy dwa rodzaje silników: silniki z rozrządem kolizyjnym i silniki z rozrządem bezkolizyjnym. Te pierwsze jak sama nazwa wskazuje w przypadku zerwania paska rozrządu dochodzi do uszkodzenia silnika – zazwyczaj naprawa jest nieopłacalna i przewyższa koszt zakupu sprawnego używanego silnika. Jeśli chodzi o rozrządy bezkolizyjne i jak sama nazwa wskazuje po zerwaniu takowego paska rozrządu silnik nie zostaje uszkodzony silnik – wystarczy wymienić pasek rozrządu z napinaczami.

Zazwyczaj koszta tego typu napraw nie są wielce wysokie i można się zmieścić nawet w 1000 złotych (z robocizną). Jak widać uszkodzenie rozrządu może nieść ze sobą katastrofalne skutki. Warto o niego dbać.