Zdrowotne górskie wakacje

Wakacje w górach czy nad morzem to odwieczne pytanie niemal wszystkich rodaków. Całe szczęście nasz kraj jest położony w takim miejscu, że nie musimy wyjeżdżać za granicę aby uświadczyć tego wszystkiego. Gdzie jednak wybrać się na wczasy? Co jest dla nas najkorzystniejsze zdrowotnie? 

Gdzie zdrowiej, góry, czy morze?

wakacje w górachWyjazd w góry, czy nad morze to odwieczne pytanie zadawane niemal w każdym domu. Bierze się pod uwagę wszystkie za i przeciw, aby wybrać opcję, która pasuje wszystkim członkom rodziny. Nie jest to zazwyczaj jednak takie łatwe jak się wydaje. Bardzo często opinie są zupełnie różne. Może to dobre miejsce dla tych trochę bardziej leniwych dla których wypoczynek równoznaczny jest z leżeniem plackiem na plaży lub ewentualnie przejściem się po promenadzie w poszukiwaniu kolejnych budek z jedzeniem lub pamiątek, które i tak co roku przywozimy takie same. Natomiast wakacje w górach raczej przeznaczone są dla tych choć odrobinę bardziej aktywnych, którzy cenią sobie wysiłek fizyczny. Prawda jest taka, że naukowo udowodniono, że wypoczynek aktywny jest dużo bardziej skuteczny od tego biernego. Znaczy to mniej więcej tyle, że lepiej wypoczniemy chodząc po górach, aniżeli leżąc plackiem na plaży. Reszta zależy od naszych osobistych preferencji. Co do kwestii zdrowotnych owych wypoczynków. Nad morzem mamy oczywiście jod, który w cudowny sposób wpływa na nasz organizm, a w górach spacery na wysokości, które wpływają na poczucie szczęścia i rozszerzenie naszych naczyń krwionośnych.

Spędzanie czasu wolnego na wakacjach zależy wyłącznie od nas. Tak na prawdę nikt nas nie zmusi do wyjazdu w góry skoro nie lubimy chodzić, tak samo jest z leżeniem plackiem na plaży, kiedy wolimy aktywny wypoczynek. Wybór zależy od naszych osobistych preferencji.