Zbyt mała ilość parków i koszy na śmieci problemem dużych miast

kosze betonowe

Jednym z problemów nękających architekturę i zagospodarowanie przestrzeni miejskiej w polskich miastach jest z całą pewnością niedobór parków. Tereny zielone są bardzo potrzebne w wielkich aglomeracjach, aby organizm ludzki mógł nieco odetchnąć od otaczającej go ze wszystkich stron szarości betonów i zimnego szkła.

Kosze betonowe a czystość przestrzeni miejskiej

kosze betonoweDlatego tak ważne jest, by rozsądnie gospodarować dostępną przestrzenią i wyznaczać tereny pod kolejne zielone tereny i ławki parkowe, by można było usiąść i złapać oddech. Czasami nawet wolno stojące donice betonowe z małymi drzewkami, albo roślinkami potrafią znacznie upiększyć okolicę i dodać jej trochę naturalności. Kosze betonowe oczywiście muszą znaleźć się obowiązkowo w pobliżu, aby okolica nie została zaśmiecona. Zdarzają się oczywiście przypadki skrajne miast, które mają naprawdę okropną sytuację, jeśli chodzi o tereny zielone i należałoby zacząć od wyznaczenia i założenia naprawdę dużego parku, gdzie znalazłyby się nawet grille betonowe. Park mógłby w ciepłych miesiącach zarabiać nawet na ich wypożyczaniu na konkretne dni. Warto byłoby zadbać o to, by w każdym polskim mieście, które tego potrzebuje, pojawiło się więcej terenów zielonych. Bliskość parku to nie tylko okazja do uprawiania sportów – na przykład joggingu, czy wychodzenia z psem na spacer, ale również możliwość zakładania placów zabaw dla dzieci.

 

Czasami nieoczywiste rozwiązania mogą przyczyniać się do różnych pozytywnych zmian społecznych, jak choćby wyciągnięcie dorosłych i dzieci z domu, sprzed ekranu komputera i zaktywizowanie ich.