Zastosowanie ściany lakierniczej

Dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia, jeśli zajmujemy się lakiernictwem jakichkolwiek powierzchni, powinniśmy zadbać o odpowiednią filtrację w naszym warsztacie. Branża filtracyjnowentylacyjna stale dba o to, by na rynku znajdowały się akcesoria, które nam umożliwią nam bezpieczną dla zdrowia działalność, w której główną rolę odgrywają rozpylane lakiery i farby.

Właściwości ściany lakierniczej

ściana lakierniczaJednym z tego typu akcesoriów jest oczywiście ściana lakiernicza, która służy do filtracji powietrza z pyłu i mgiełki lakierniczej. Sprawdzi się ona szczególnie w sytuacji, gdy nie chcemy lub z jakichkolwiek nie możemy, wybudować kabiny lakierniczej. System filtracyjny zastosowany w ścianie lakierniczej osiąga nawet 98% skuteczności, dzięki czemu ściana tego rodzaju znajduje swoje zastosowanie w warsztatach, ale również na liniach produkcyjnych. Ściany lakiernicze konstruowane są warstwowo, by zapewnić im możliwie najlepszą skuteczność i najdłuższą żywotność. Dlatego też, filtracja, jaka odbywa się przy pomocy ściany lakierniczej, odbywa się w dwóch lub trzech etapach. Pierwszy ma miejsce przy udziale kartonowego filtru labiryntowego, który pochłania 95% zanieczyszczeń. Kolejny etap filtracji może odbyć się dzięki zastosowaniu w konstrukcji filtru typu Paint Stop z włókna szklanego. Ta część konstrukcji, przy minimalnym oporze powietrza, zatrzymuje resztę szkodliwych substancji. Na życzenie klienta, zgodnie z jego potrzebami i oczekiwaniami, większość producentów proponuje poszerzenie konstrukcji ściany o trzeci element z włókniny syntetycznej.

Warstwę tę można dodać zarówno już przy zakupie ściany, jak i w późniejszym terminie. Producenci zachowują dużą elastyczność względem swoich klientów, proponując również pomoc przy określeniu potrzeb i oczekiwań względem ściany lakierniczej.