Żarówki typu led

 

Coraz częściej oświetlenie ledowe wybierane jest zamiast tradycyjnego. Zwycięża podejście ekologiczne oraz ekonomiczne, które przekłada się na dbałość o środowisko, a także możliwość oszczędzenia pieniędzy z domowego budżetu.

Zalety żarówek led

żarówka e27Podczas zakupów ludzie najczęściej zwracają uwagę na cenę, jednak często warto zapłacić wyższą cenę i cieszyć się znacznie lepszą jakością potrzebnych nam rzeczy do domu. Dobrym przykładem jest tutaj żarówka e27, która jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych, jeżeli chodzi o tego typu żarówki. Są dobre jakościowo oraz trwałe, ponieważ do produkcji ich obudowy stosuje się aluminium albo obudowę ceramiczną. Stoi za tym wyższa cena, ale również większa trwałość, bo tańsze obudowy wykonane są na przykład z plastiku, który niezbyt dobrze odprowadza ciepło. Podczas zakupu i wyboru żarówek należy oczywiście sprawdzać ich parametry tak, aby pasowały do naszej lamy led. Należy więc zwrócić uwagę na właściwą moc elektryczną, która na żarówce podawana jest w watach, a także na konkretny strumień światła, który z kolei podawany jest w jednostkach nazywanych lumenami. Należy pamiętać, że im lumenów jest więcej, tym żarówka będzie świecić jaśniej. Warto również zwrócić uwagę na żarówki led o bardziej nowoczesnej konstrukcji, ponieważ mogą one dawać więcej światła, mimo że mają mniejszą moc elektryczną. Jeśli już znamy te parametry warto jeszcze wybrać odpowiedni klosz – na przykład transparentny albo mleczy – które mogą dawać nieco inną barwę światła, bardziej ciepłą czy wyrazistą.

Dzięki zakupowi odpowiedniej żarówki otrzymujemy nie tylko doskonałą jakość światła w naszym domu. Liczą się również inne korzyści, takie jak energooszczędność oraz większe i bardziej trwałe możliwości eksploatacyjne, jakie nam daje.