Zaplanowałam własny pogrzeb

nagrobek

Możliwość zaplanowania własnego pochówku w warszawskim zakładzie pogrzebowym bardzo mi odpowiadało. Jestem już wiekową staruszką. Od razu wyciągnęłam moje wszystkie oszczędności i udałam się do siedziby firmy.

Planowanie własnego pogrzebu, razem z zakupem nagrobków to wielkie odciążenie dla najbliższych

nagrobekTam panowała naprawdę martwa atmosfera. Bardzo miła pani opowiedziała mi o usługach firmy. Okazało się, że mogłam przetransportować swoje zwłoki do województwa mazowieckiego. Tam były moje rodzinne strony. Jednak ja nie chciałam spoczywać tak daleko. Jedynie odpowiadały mi Siedlce. Tamtejszy cmentarz wydawał mi się odpowiedni. Już wcześniej pomyślałam o wszystkim i wykupiłam sobie tam miejsce. Interesowały mnie tylko ekskluzywne nagrobki. W tym celu musiałam zapłacić naprawdę pokaźną sumę. Jednak efekt był doskonały. Nigdy nie miałam męża dlatego to nie musiało być nic dużego. Zawsze wyobrażałam sobie, że muszę mieć swoje zdjęcie. Widziałam już takie nagrobki mazowieckie u innych. Bardzo mi się to podobało. Zrobiłam sobie nawet stosowną fotografię u dobrego artysty. Wyszłam naprawdę korzystnie. Moje włosy były bardzo nastroszone i tak miało pozostać. Oferowano mi także nagrobki podwójne. To byłoby zbyt wiele. Zawsze chciałam spoczywać sama. Gdy opowiedziałam o tym swojej sąsiadce uważała, że to bardzo dobry pomysł. Zaczęła mnie namawiać na nagrobki z granitu szwedzkiego, które były w promocyjnej cenie. Ja jednak już dokonałam słusznego wyboru. Wszystko było zaplanowane. Musiałam tylko poczekać na swoje odejście. Nigdy nie bałam się śmierci. Wręcz przeciwnie. Zawsze chciałam już odejść z tego świata i ustąpić miejsca młodszym i bardziej energicznym osobą.

Niestety wszystko bardzo skrytykowała moja siostra. Stwierdziła, że potrzebuję terapeuty. Od tamtej pory długo się kłóciliśmy. Jednak postawiłam na swoim.