Zamienniki baterii do telefonów – czego się wystrzegać

skup akumulatorów

Jak wiadomo każdy z nas prędzej czy później stanie przed koniecznością wymiany baterii w swoim telefonie komórkowym – jedni szybciej, drudzy później jednakże jest to nieuniknione. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w produkcji zamienników. Jedne firmy produkują lepszej jakości akumulatory, drugie gorszej. Czy warto zakupić zamiennik? Mam nadzieję, że niniejszy artykuł trochę państwu pomoże.

Skup akumulatorów

skup akumulatorówDawniej bardzo popularne były zamienniki firmy Forever (aktualnie TF1), Blue Star oraz Foof. Z biegiem czasu powstało coraz więcej firm produkujących zamienniki – część z nich produkuje takie baterie, że nadają się one tylko by je zanieść do takiego miejsca jak skup zużytych akumulatorów we Wrocławiu. Skup akumulatorów przyjmie od nas każde ogniwo, nie ważne czy jest ono uszkodzone, zużyte czy po prostu już nam nie potrzebne. Osobiście korzystałem z zamienników kilku firm – Forever (bardzo dobrej jakości), Maxximus (dobrej jakości, świetna relacja ceny do jakości, Foof (nadawały się do śmieci), Blue Star (całkiem ok, ale za te pieniądze lepiej Forever), Andida (nie są tanie a ustępują jakością innym zamiennikom). Oczywiście to nie wszystkie firmy produkujące zamienniki. Należy się wystrzegać tak zwanych złotych baterii z allegro – to zazwyczaj najtańsze chińskie dziadostwo zapakowane w złoty papierek, którego użytkowanie może być niebezpieczne a pojemność na opakowaniu wzięta z kosmosu. Dlatego też nie warto brać takich zamienników pod uwagę – wydamy niepotrzebnie pieniądze, które moglibyśmy przeznaczyć w lepszy sposób.

Nie każdego stać na zakup oryginalnego akumulatora ale czasem po prostu lepiej wziąć pod uwagę lepszej jakości zamiennik i mieć spokój na długi czas niż kupić najtańszy ale co kilka miesięcy – chytry dwa razy traci więc nie oszczędzajmy na rzeczach w przypadku których ryzyko jest dość spore.