Zalety i wady pianki poliuretanowej

izolacja poddasza pianką

Pianka poliuretanowa wchodzi coraz silniej na polski rynek. Co prawda my Polacy mamy skłonności do bardzo ostrożnego podchwytywania nowości, jednak pianka przyjmuje się u nas wyjątkowo szybko.

Pianka poliuretanowa ma swoje wady i zalety

ocieplanie poddaszaTylko w samym Białymstoku izolacje natryskowe sprzedały się w zeszłym roku o blisko 200% lepiej niż wełna mineralna. Ocieplanie izolacja poddasza pianką niemal nie posiada wad. Jedyną jest fakt, że niektóre rodzaje pianek są łatwopalne. Dlatego przy zakupie warto wybrać taką, która wykonana jest z materiału samogasnącego. W razie ewentualnego pożaru pianka będzie zapobiegała rozprzestrzenianiu się ognia. Poza tym źle wykonane ocieplanie poddasza pianką generuje straty energetyczne. Jeśli jednak jest położona w sposób właściwy ma doskonałe właściwości cieplne. Obok cieplnych posiada też doskonałe właściwości uszczelniającej (polecana jest przy uszczelnianiu szklarni i magazynów żywności). Pianka nie przepuszcza również wody, dzięki czemu świetnie sprawdza się na basenach i przy urządzeniach sanitarnych. Jej aplikacja jest bardzo prosta i szybka a do tego bardzo tania ponieważ ten materiał nie „starzeje się”. Pianka nie wydziela żadnych zapachów, nie pyli ani nie emituje oparów. Dzięki temu jest tak bardzo przyjazna dla dzieci i alergików.

Chętnie używana jest również w studiach nagraniowych, salach wykładowych czy kinach, cechuje się bowiem doskonałymi właściwościami dźwiękoszczelnymi. Zalet można by wymieniać niemal w nieskończoność chyba największą z nich jest fakt, że dobra pianka nie ma wad.