Zalety dodatku do oleju

Smarowanie układów w silniku samochodowym jest podstawą jego prawidłowego działania. Za smarowanie elementów, które umożliwia i ułatwia ich pracę, odpowiada olej silnikowy. Olej powinien być dobrej jakości a także odpowiednio dostosowany do samochodu. Powinien być także odpowiednio często wymieniany, ze względu na jego szybkie zużywanie.

Efektywność działania dodatku do oleju

dodatek do olejuDziałanie oleju silnikowego jest bardzo istotne w prawidłowym funkcjonowaniu układu napędowego. Olej silnikowy odpowiada za zmniejszanie tarcia pomiędzy elementami silnika, np. między cylindrami a tłokami. Wpływa także na trwałość układu rozrządu, zwłaszcza paska rozrządu. Olej odprowadza także zanieczyszczenia wyłapane przez filtr oleju. Ważne jest aby olej był odpowiednio dostosowany do silnika, ponieważ innego oleju używa samochód benzynowy, a innego diesel. Ze względu na różnorodność wymagań silników, istnieje mnóstwo rodzajów olejów silnikowych. Olej bardzo szybko się zużywa, ponieważ jest wykorzystywany niemal kompleksowo, dlatego konieczne jest jego częste wymienianie. Istnieje jednak dodatek do oleju, który zwiększa efektywność jego pracy, a także wydłuża czas jego działania. Dodatki do oleju zmniejszają także spalanie paliwa, ze względu na poprawę pracy silnika. Dodatki te nie są szkodliwe dla komponentów silnika, a wręcz mają względem nich często działanie naprawcze, co jest bardzo istotne szczególnie w samochodach starszych.

Smarowanie elementów silnika przez olej jest bardzo ważne w funkcjonowaniu całej jednostki napędowej. Olej jest wykorzystywany niemal kompleksowo, dlatego szybko się zużywa. Zastosowanie odpowiednich dodatków do oleju silnikowego zwiększa efektywność jego działania, a także poprawia całą ekonomię użytkowania samochodu.