Zabawki stymulujące rozwój dziecka

Mojej koleżanki syn ma autyzm. W sumie gdy go zobaczyłam nie powiedziałabym, że może mu coś dolegać. Koleżanka powiedziała mi, że bym musiała dłużej z nim poprzebywać to wtedy bym pewnie coś zauważyła. Ogólnie autyzm u niego został późno zdiagnozowany.

Koleżanka kupuje zabawki dla syna z autyzmem

zabawki dla dzieci z autyzmemKoleżanka dlatego stara się żeby terapia była teraz bardzo intensywna bo widzi po niej jakieś efekty. Zresztą sama stara się w domu robić z dzieckiem bardzo dużo. Za co ją podziwiam bo ja gdy wracam z pracy to nie mam na nic już siły a ona wtedy zaczyna bawić się z dzieckiem. Pomagają jej w tym różne zabawki. Są to zabawki dla dzieci z autyzmem, które kupuje w specjalnym sklepie internetowym. Koleżanka powiedziała mi, że dla takiego dziecka zabawki powinny stymulować rozwój zarówno ruchowy jak i społeczny. Tak aby dziecko rozwijało swoje zdolności i to co już potrafi. Zabawki takie powinny jednocześnie pobudzać różne bodźce wtedy działanie ich jest najlepsze. Dlatego też koleżanka tak starannie je dobiera. Byłam bardzo ciekawa jakie to są w takim razie to zabawki. Powiedziała mi, że są to różnego rodzaju  klocki kreatywne czy układanki. Są też specjalne klocki dotykowe, różne gry pamięciowe i bardzo dobre są też przeplatanki. Podobno w tym sklepie internetowym są one najtańsze. Koleżanka stara się systematycznie kupować nowe rzeczy by stymulować zmysły. Syn jej podobno najbardziej lubi puzzle warstwowe o których ja wcześniej nie słyszałam.

Także koleżanka kupiła mu już ich kilka rodzajów. W sklepach stacjonarnych takie zabawki często kosztują dużo. Także dobrze, że jest alternatywa w postaci zakupów przez internet. Zresztą zabawki te dla jej dziecka kupuje już cała rodzina. Bo po prostu wszyscy widzą, że mają one dobry wpływ na jej syna.