Zaawansowana kabina lakiernicza

Bez kabin czy komór lakierniczych nie mogłoby być mowy o szybkim i precyzyjnym malowaniu samochodów customowych i tuningowanych. Do przemalowywania takich pojazdów używane są bowiem bardzo ciężkie farby, które bywają szkodliwe dla zdrowia, czasem bardzo znacznie, a pracownicy muszą dobrze zabezpieczać się podczas pracy z takowymi.

Najnowocześniejsze komory do lakierni

najlepsze kabiny lakiernicze samochodoweW zakładach lakierniczych oraz w warsztatach samochodowych, wykonujących tuning pojazdów często używane są duże kabiny lakiernicze, w których malowane są całe karoserie samochodów. Takie kabiny mają mnóstwo zalet, i zdecydowanie lepiej nadają się do skomplikowanej pracy przy malowaniu pojazdów niestandardowych niż częściej spotykane komory i ściany lakiernicze. Najlepsze kabiny lakiernicze samochodowe umożliwiają pracownikom swobodne malowanie samochodów i tworzenie najbardziej precyzyjnych wzorów na karoserii w sposób zdecydowanie wygodny. Powierzchnia robocza tych kabin jest bowiem bardzo duża, toteż można w nich malować zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, czy nawet dostawcze. Kabiny te są przeznaczone do użytku poza pomieszczeniami, dlatego ich zewnętrzna konstrukcja przypomina nieco budowę kontenerów użytkowych, a sama kabina jest tak samo wygodna w użyciu jak one. Wentylacja oraz doszczelnienie kabin stoją na najwyższym poziomie, zwłaszcza biorąc pod uwagę rodzaje farb, jakie używane są do malowania karoserii samochodów.

Wentylatory, w połączeniu z bardzo skutecznymi filtrami powietrza, umożliwiają szybkie i sprawne usuwanie oparów farby z pomieszczenia, i zdecydowanie ułatwiają pracownikom wykonywanie zadań. Jednocześnie doskonale chronią resztę załogi przed możliwością kontaktu z toksycznymi oparami farby i zatrzymują je wewnątrz przestrzeni kabiny.