Z okazji urodzin podaruj monetę pamiątkową

Szukając prezentu na urodziny, który zostanie zapamiętany na długo warto rozejrzeć się za czymś oryginalnym. Szczególnie jeśli są to wyjątkowe urodziny takie jak 18stka, 30stka czy 50tka. Są to ważne momenty w życiu każdego człowieka. Dobry pomysłem jest moneta pamiątkowa.

Moneta pamiątkowa pomysłem na upominek z wakacji

monety pamiątkoweJest to nie tylko oryginalny prezent na urodziny. Może też być ciekawym upominkiem z podróży wakacyjnej. Znajdziemy je w wielu miejscach. Monety pamiątkowe na stałe zagościły na straganach z pamiątkami. Możemy je znaleźć w Zakopanem, nad morzem, ale również za granicą. Znajoma przywiozła taką monetę z Tajlandii. Jeśli dużo podróżujemy możemy zacząć je kolekcjonować. Jedno spojrzenie wtedy wystarczy, żeby przywołać miłe wspomnienia. Ja ze swoich wpraw przywożę magnesy – moja lodówka jest nimi cała oklejona. Często przywożę też przyprawy. Ostatnio, podczas wyjazdów, coraz częściej widuję właśnie monety pamiątkowe. Z nazwą Państwa lub kraju i jakimś charakterystycznym obiektem. Z Paryża przywiozła monetę z wieżą Eiffla. Zakupiłam też taką w Zakopanem, z napisem „Zakopane 2017”. Dobrze przywieźć ze sobą oprócz zdjęć też jakieś inne pamiątki. Coś co możemy wziąć w rękę i powspominać. W naszym mieście jest firma, która robi takie medale. Zamówiłam u nich jeden na trzydzieste urodziny mojego partnera. Był miło zaskoczony prezentem. Nosi ją w portfelu, mówi, że przypomina mu o tym, że jest już dorosły. Choć nie zawsze się tak zachowuje moim zdaniem.

Czasem NBP też wydaje takie monety okolicznościowe. Z okazji świąt, rocznic czy ważnych wydarzeń. Sama mam w portfelu kilka dwuzłotówek z zabytkami Warszawy. Kiedyś pani w sklepie wydała mi nimi resztę, mówiąc, że nie każdy je chce. Bardzo mi się podobają i staram się ich nie wydawać.