Z czego tworzy się zawiesia?

Transport ciężkich ładunków, na przykład kontenerów, może być bardzo problematyczny. Kontenery bowiem, ze względu na swój kształt, dużą wagę i wymiary nie mogą być przenoszone przy pomocy tradycyjnych urządzeń. Z tego tez względu do ich przenoszenia wykorzystywane są specjalne pasy transportowe.

Do czego służy zawiesie poliestrowe?

zawiesia poliestrowe pasoweTransport niektórych ładunków może być znacznie bardziej problematyczny, ze względu na ich kształt czy też wymiary. Przykładem są tu na przykład ciężkie kontenery, albo ich zawartość, która musi być zabezpieczona aby nie przemieszczała się wewnątrz kontenera w czasie jego przenoszenia. W takim celu najczęściej wykorzystywane są zawiesia poliestrowe pasowe. Są to specjalne elementy zabezpieczające, które swoim wyglądem, jakością wykonania i zastosowaniem mogą przypominać nieco pasy transportowe. Charakterystyczna cechą zawiesi pasowych z poliestru jest to, że o ich wytrzymałości świadczy ich kolor. W przeciwieństwie do pasów transportowych, zawiesia mogą być wykorzystywane nie tylko do zabezpieczania transportowanego ładunku, ale również do samego transportu, jak na przykład w przypadku kontenerów. Wynika to z faktu, że są one zazwyczaj znacznie solidniejsze niż pasy transportowe. Wynika to przede wszystkim z innej technologii ich produkcji, która pozwala na produkowanie zawiesi które są w stanie wytrzymywać naprawdę duże obciążenia. Zawiesi są produkowane z poliestru, ale do ich wyprodukowania wykorzystuje się kilka warstw tego tworzywa w formie taśm, które są łączone maszynowo.

Transport ładunków, które mają znaczne rozmiary, może być problematyczny. Z tego też względu obecnie do zabezpieczania tych ładunków wykorzystywane są specjalne pasy transportowe. Takie pasy są tworzone z kilku warstw poliestru.