Wytrzymałe folie do ogrodu

Folia ogrodnicza to nieodzowny element przy uprawianiu roślin. Tunelowa folia ogrodnicza jest przeznaczona do pokrywania konstrukcji tuneli. W takich tunelach rośliny szybciej rosną oraz są chronione przed działaniem czynników atmosferycznych, które mogą negatywnie wpłynąć na prawidłowy wzrost roślin. 

Folie ogrodnicze do roślin

folia ogrodowa tunelowaOgrodowe folie tunelowe powinny być wyprodukowane z najlepszych surowców i te mocniejsze mają 3- warstwy. Są to folie, które posiadają składniki zmiękczające. Muszą zawierać certyfikat ISO 9001 potwierdzający jakość folii. Dobrej jakości folia ogrodowa tunelowa to koszt około 50 zł/mb. Należy ją wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta. W sklepach ogrodniczych kupimy folię wielosezonową, która jest mocna i wytrzymała. Folie tunelowe transparentne są najczęściej wybierane do uprawiania warzyw w tym pomidory, sałata, ogórki czy cebula. Podczas wybierania folii bardzo ważne są jej parametry. Przepuszczalność światła jest znacząca. Duża ilość przepuszczanych promieni słonecznych wpływa na rozwój, wielkość i jakość naszych plonów. Folie tunelowe produkowane w najnowszej technologii cechują się wysoką przepuszczalnością światła bo aż w granicach 92-94%. Dodatkowo folie są na tyle zaciemniające, że nie zagrażają roślinom zbyt mocnym światłem. Można je spokojnie postawić nawet w mocnym słońcu.

W dużych gospodarstwach rolnych, przy domowych ogródkach często postawione są szklarnie. Nie zawsze są to szklarnie z plexi albo szkła. Czasami wolimy kupić mocną i wytrzymałą folię tunelową,. która jest przeznaczona typowo do ogrodu. Pod taką folią roślinki szybciej rosną, mają do tego po prostu lepsze warunki. Nie marzną podczas ostatnich przymrozków oraz nie łamią się podczas silnych deszczów i gwałtownych wiatrów.