Wynajem namiotów jako pomysł na biznes

wynajem namiotów

Już od dawna myślałam o założeniu własnego biznesu. Z jednej strony chciałam prowadzić własna firmę, a z drugiej byłą to również konieczność. Pracowałam w firmie zajmującej się wynajmowaniem namiotów na różne okazje. Biznes nie szedł jednak zbyt dobrze, tak jak by sobie życzył tego właściciel.

Wynajem namiotów to dobry sposób na zarobek

wynajem namiotówMoim zdaniem jest to w większości jego wina. Nie starał się rozszerzać swojej działalności, ceny miał zbyt wysokie, a poza tym był bardzo niesympatyczny dla klientów. Zdecydował się ogłosić upadłość firmy. Chciał sprzedać za bezcen wszystkie namioty, żeby się ich pozbyć, tylko jeden zachowa dla siebie. Teren i tak wynajmował, więc nie musiał go sprzedawać. Wtedy naszła mnie myśl, żeby odkupić od niego te namioty i sama będę oferować wynajem namiotów weselnych. To była decyzja pod wpływem impulsu, ale bardzo mi się spodobał ten pomysł. Najwyżej mi nie wyjdzie i zajmę się czymś innym, moja inwestycja jest niewielka. Tak też zrobiłam. W końcu znałam już ten rynek, wiedziałam co mój szef robił źle, i co należy poprawić. Uzbrojona tę wiedzę zaczęłam własny biznes. Postawiłam na wynajem hal namiotowych, ale z czasem zamierzałam też oferować sprzedaż namiotów, żeby rozszerzyć swoja działalność. Na początku szło mi słabo, ponieważ klienci mieli złe wrażenie po poprzednim właścicielu.

Musiałam zainwestować w reklamę, żeby więcej osób się o tym dowiedziało, a żeby też wiedzieli, że teraz ja jestem właścicielem. Trochę mi to zajęło, ale mi się udało. Wypożyczalnia namiotów to był dobry wybór. Teraz mam własny dochodowy biznes i nie muszę się już niczym martwić.