Wykładziny dywanowe w pokoju dziecięcym

Urządzanie pokoju dla dziecka nigdy nie jest prostą sprawą. Nasze dzieci mają własne poglądy na to, jak ich pokój powinien wyglądać. Zresztą nie tylko na to. Wiedzą jak chcą się ubierać, co chcą zjeść, czy w co się bawić. Wyposażenie wnętrz nie jest więc wyjątkiem.

Sklep z wykładzinami podłogowymi – wykładzina zamiast paneli

pobrane (2)Mam dwójkę dzieci, bliźniaki, które mają wspólny pokój. Jednak bardzo się od siebie różnią. Michał lubi ciemniejsze kolory i jazdę na rowerze, natomiast Maciej woli jaśniejsze barwy i zabawy klockami. Bardzo trudno było więc tak wyposażyć pokój, żeby oboje byli zadowoleni. Ze ścianami poszło łatwo. Stronę Michała pomalowaliśmy na ciemniejszy odcień niebieskiego, niż część Macieja. Z podłogą było gorzej. Przecież nie kupimy połowy wykładziny takiej, a połowy takiej. Łączenie będzie bardzo widoczne i brzydkie, szczególnie jeśli będą to tanie wykładziny dywanowe. Kładzenie połowy paneli takich, a połowę takich też jest średnim rozwiązaniem. Odwiedziliśmy zatem z mężem sklep z wykładzinami podłogowymi, żeby się rozejrzeć i pomyśleć co dalej. Od razu nasza uwagę przykuły wykładziny dywanowe w płytkach, to było coś dopasowane do nas! Wybierzemy motyw szachownicy, gdzie białe pola będą się powtarzały, a z jednej strony będą jaśniejsze, a z drugiej ciemniejsze płytki dywanowe.

Dzięki temu wszystko będzie spójne, a jednocześnie dzieciaki powinny być zadowolone. Bez wahania kupiliśmy takie wykładziny i zamontowaliśmy w pokoju dziecięcym. Chłopcom ten pomysł się bardzo spodobał i chętnie się bawią na swojej nowej wykładzinie.