Wydruki 3D wyprodukowane za pomocą drukarki w różnych branżach

wydruki 3d

Zapewne słyszeliście już o tej technologi, która już pewien czas temu zrewolucjonizowała rynek. Chodzi mi tutaj o druk przestrzenny, trójwymiarowy. Dawniej trudno było sobie coś takiego wyobrazić.

Wydruki 3d stają się popularne

wydruki 3dTeraz nastały czasy, w których wydruki 3D zdobywają coraz większą popularność, i to w bardzo zróżnicowanych branżach. Podam kilka przykładów. Drukowanie 3D jest przydatne dla producentów przemysłowych, do tworzenia wydruków, które znajdują zastosowanie w budowie prototypów koncepcyjnych, jak również modeli funkcjonalnych. Architekci tworzą za pomocą tej technologii modele – białe bądź kolorowe, według zapotrzebowania – a także wizualizacje na podstawie swoich projektów architektonicznych. Druk 3D znajduje też zastosowanie w medycynie – głównie chodzi tu o produkcję modeli anatomicznych czy protez. Wszelacy projektanci mogą lepiej i korzystniej przedstawić projekty przedmiotów, ponieważ można zobaczyć jak przedmiot będzie wyglądał w rzeczywistości. Jeśli chodzi o hobby, to modelarze również są ucieszeni – teraz z łatwością można stworzyć każdy brakujący element modelu. To oczywiście tylko przykłady branż, w których przydaje się druk 3D, bo można mniemać, że jest ich o wiele więcej. Druk wykorzystuje różne materiały do tworzenia wyrobów – to zależy od ciebie, na jaki się zdecydujesz. Dla przykładu może być to poliwęglan, PLA, ABS, kompozyty, nylon czy też iglidur. Jest naprawdę mnóstwo możliwości, ale zdecyduj mądrze, zanim zdecydujesz się na któryś z nich – to będzie zależało od tego, w jaki sposób będzie wykorzystywany zamówiony przez ciebie model.

Zwracaj uwagę nie tylko na cenę (wiadomo, że nie zawsze opłaca się kupować najtańsze rzeczy, bo mogą nas zawieść swoją jakością), ale również na wytrzymałość mechaniczną oraz temperaturową.