Wydajny i ekonomiczny nowoczesny natrysk pianki poliuretanowej

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową jest opłacalnym, zrównoważonym, energooszczędnym i elastycznym sposobem dostarczania szerokiego spektrum korzyści izolacyjnych do każdego rodzaju projektu budowy domu mieszkalnego.

Oszczędność jaką daje nowoczesna metoda ocieplania pianką

nowoczesny natrysk pianki poliuretanowejNatryskowa pianka poliuretanowa jest tworzywem rozpylanym na powierzchnię, która następnie rozszerza się tworząc bezszwową, izolującą barierę. Nowoczesny natrysk pianki poliuretanowej jest szczególnie skuteczny w budownictwie domów mieszkalnych ze względu na możliwość uszczelniania narożników i powierzchni profilowanych, szczelin uszczelniających, niezależnie od tego, czy występują one na ścianach, czy dachach, wszędzie tam, gdzie istnieją szwy, połączenia lub pęknięcia. Lekka wytrzymałość i elastyczność sprawiają, że idealnie nadaje się do zastosowań strukturalnych. Ekspansywne właściwości pianki sprawiają, że idealnie nadaje się ona do uszczelniania pęknięć i małych otworów, które przenikają w głąb domu. do domu, oferując tym samym możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na kosztach energii, jednocześnie chroniąc środowisko. Uszczelnienie domu za pomocą izolacji z pianki rozpryskowej tworzy barierę powietrzną, która służy również jako bariera dla pary i wody, chroniąc dom przed jej kondensacją, która może spowodować rozwój pleśni. Ponieważ można ją natryskiwać na dowolną powierzchnię, ostatecznie zwiększa to integralność strukturalną domu. Dodatkową zaletą pianki natryskowej jest również skuteczna bariera dźwiękowa.

Zastosowanie pianki poliuretanowej maksymalizuje nakłady inwestycyjne domu poprzez zwiększenie wydajności urządzeń grzewczych i chłodzących wykorzystywanych do klimatyzacji powietrza w domu. Tworząc całkowicie uszczelnioną powłokę, zapobiega się wymianie powietrza w domu, co jest główną przyczyną zwiększenia rachunków za energię.