Wybór gresu do swoich pomieszczeń

Urządzając swoje mieszkanie lub wnętrze domu trzeba pamiętać o wielu bardzo istotnych kwestiach. Dobranie wszystkich szczegółów w taki sposób, aby wszystko doskonale zgrywało się w jedną całość dla wielu osób jest nie lada wyzwaniem. Coraz częściej ludzie zlecają wykonanie projektów wnętrz firmom zewnętrznym lub prywatnym projektantom.

Montowanie gresu w swoim mieszkaniu

gres kalcytAby wszystko zgrywało się w jedną całość należy pamiętać o tym, żeby podłogi pasowały do ścian, a meble do reszty wykończenia. Na rynku można spotkać się z bardzo dużą różnorodnością materiałów budowlanych i wykończeniowych. Ostateczne decyzje najlepiej jest podjąć na spokojnie, aby były w pełni przemyślane lub zdać się na doświadczenie innych. Wśród materiałów podłogowych do pomieszczeń można znaleźć tradycyjne płytki, panele, parkiet czy gres. W ostatnim czasie gres zyskał sporą popularność i cieszy się dużym zainteresowaniem. Można zastosować go zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Pasuje do pomieszczeń kuchennych, łazienkowych oraz do salonu – można śmiało zastosować go w całym mieszkaniu. Takie płytki jak gres kalcyt występują w wersji matowej oraz w połysku. Takie płytki, z tego materiału wytworzone są z drobno zmielonego kwarcu i kaolinu. Ponadto wytwarza się poprzez wstępnie formowane płyty , które poddawane są prasowaniu pod wysokim ciśnieniem (450 kg/cm2). Następnie wypalane są w bardzo wysokiej temperaturze osiągającej 1250 stopni Celsjusza. Dzięki takiemu wytwarzaniu gres należy do płytek bardzo wytrzymałych i odpornych na szkodliwe działanie.

Pragnąc posiadać niesamowite wnętrza warto zdecydować się na płytki typu gres. Występują one w różnych wariantach kolorystycznych oraz wykończeniowych, ponieważ mogą być matowe oraz w połysku. Poza walorami estetycznymi takie płytki są niesamowicie wytrzymałe i odporne. Można je stosować do różnych pomieszczeń, ale również na zewnątrz do balkon czy tarasu.