Wybór basenu ogrodowego

Basen ogrodowy dmuchany

Wielu z nas zadaje sobie pytanie jaki basen ogrodowy zakupić. Wybór jest ogromny i ludzie przed nim stojący bardzo często nie wiedzą co mają zrobić. Zaufać zapewnieniom producenta produkującego tani basen dmuchany czy kupić droższy ale znanej firmy? Kupić basen dmuchany czy stelażowy? Wybór jest trudny.

Jaki basen ogrodowy wybrać?

Basen ogrodowy dmuchanyMam nadzieję, że ten artykuł pomoże chociaż części z państwa w dokonaniu właściwego wyboru. Baseny ogrodowe osiągają różne ceny i są dostępne w wielu opcjach do wyboru. Wszystko zależy tylko od zasobności naszej kieszeni i osobistych preferencji. Rozróżniamy trzy główne rodzaje basenów ogrodowych: baseny dmuchane, baseny rozporowe, baseny stelażowe. Baseny ogrodowe dmuchane są najtańsze. Bardzo często taki basen kupimy już za kilkanaście złotych choć mówiąc szczerze za takie pieniądze nie należy się spodziewać niczego dobrego i wytrzymałego. Przyzwoity basen, nawet dmuchany kosztuje w okolicach 50-100zł. Kolejnym typem basenów ogrodowych są baseny rozporowe. Baseny rozporowe charakteryzują się tym, że nabierają kształtu pod wpływem działania wody. Są dosyć solidne choć też należy na nie uważać, żeby nie doszło do uszkodzenia. Są droższe od basenów dmuchanych i można w ich przypadku zastosować pompę filtrującą. Kolejnym typem basenów są baseny stelażowe. Są to baseny dosyć drogie ale bardzo wytrzymałe, dobrej jakości sezon wystarczy na wiele sezonów świetnej zabawy i wypoczynku. Ostatnim niezbyt popularnym typem są baseny murowane (stacjonarne). Budowa basenów tego typu jest kosztowna, jednakże wytrzymują one kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat bez większych problemów. Można w ich przypadku zamontować zadaszenie basenów.

Mam nadzieję, że niniejszy artykuł pomoże Państwu wybrać odpowiedni basen. Wszystkie nasze wymagania mogą zostać spełnione, wystarczy tylko dobry pomysł i gotówka w portfelu.