Wszystko o kosmetykach dla dzieci

kocyk la millou

Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji. Artykuły higieniczne dla dzieci powinny być wybierane z dużą uwagą. Skóra dziecka jest o wiele delikatniejsza niż dorosłego człowieka.

Przyjazne dla skóry dziecka są nie tylko kosmetyki, ale także kocyki la millou

kocyk la millouW swojej budowie niczym nie różni się skóry dorosłego jednak każda z poszczególnych warstw jest cieńsza. W związku z tym dziecko jest bardziej podatne na alergie i podrażnienia. Uczulać może bielizna dziecięca kosmetyk ale również jedzenie. Dziecko może uczulić dosłownie wszystko nawet rzeczy wykonane z materiałów przyjaznych dla skóry jak kocyki la millou. Słowem nie ważne ile wydamy dziecko i tak może dostać na to alergii. Często nawet tanie ubranka dla dzieci mogą okazać się o wiele lepsze niż droga odzież. Na co zwrócić uwagę więc przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji. Przede wszystkim powinniśmy czytać skład. Można przyjąć regułę że im mniej składników tym bardziej naturalny kosmetyk. Wystrzegajmy się silnie perfumowanych kosmetyków które ładnie pachną ale są mało przyjazne dla wrażliwej skóry. Zwracajmy również uwagę na to aby produkty miały atest Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Każdy kosmetyk po który sięgamy powinien również mieć informację o tym, że jest hipoalergiczny. Wybierajmy produkty z serii dla niemowląt będziemy mieć wtedy pewność, że zostały stworzone z odpowiednią starannością. Chociaż warto wybierać produkty obecne na rynku długo i przez to sprawdzone przez konsumentów to niech nie zwiedzie nas marka.

Zawsze czytajmy skład i wybierajmy najbardziej naturalne produkty. Pielęgnacja niemowlęcia to duże wyzwanie. Producenci jednak wychodzą naprzeciw potrzebą rodziców.