Wszystko, co warto wiedzieć o decoupage

Decoupage jest to technika ozdabiania papierem niemal każdej powierzchni. Metoda ta polega na wtapianiu danego motywu w konkretny materiał w taki sposób, który nie pozwoli na wyczucie go i będzie sprawiał wrażenie namalowanego. Jak się okazuje jest to świetne zajęcie zarówno w celach hobbystycznych jak i zarobkowych, choć jak wiadomo jedno nie wyklucza drugiego. 

Decoupage – ważne informacje

farby do decoupageOsoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z decoupage, powinny niewątpliwie w pierwszej kolejności wejść w posiadanie przedmiotów oraz półfabrykatów, które pozwolą na tworzenie zdobień. Mowa tu między innymi o takich produktach jak: papierowe serwetki, farby do decoupage, kleje, lakiery oraz przedmioty do zdobienia. Wyżej wspomniane można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Kolejny ważny krok to zapoznanie się z zasadami decoupage. W związku z tym, jak popularnym zajęciem stało się wyżej wspomniane, bez większej trudności można trafić w sieci na blogi opisujące ta metodę zdobienia przedmiotów, a także filmiki instruktarzowe, w których krok po kroku pokazane jest dekorowanie tą metodą. W związku z powyższym nie  powinno być żadnych trudności z opanowaniem tej umiejętności. Co ważne, decoupage nie wymaga zdolności plastycznych. Wystarczy krok po kroku wykonywać konkretne czynności i praktycznie każdy będzie  w stanie wykonać ozdobę na dowolnie wybranej przez siebie powierzchni.

Podsumowując – decoupage to świetna opcja na to, aby nadać starym przedmiotom nowy wygląd. Ponadto, dzięki wyżej wspomnianemu istnieje możliwość kreatywnego wykorzystania produktów, które niegdyś traktowane były jako śmieci. Mowa tu między innymi o pustych butelkach po winie czy słoikach. Dzięki technice decoupage można z nich wykonać naprawdę piękne ozdoby.