Województwo mazowieckie – pielęgnacja i odnawianie ogrodów

Zima to czas kiedy nasze ogród wygląda pięknie, ale tylko wtedy kiedy przyprószony jest śniegiem. Zieleń i kolory pojawią się przed moim domem dopiero gdy nadejdzie wiosna. Jednak myśl o tym, że już za kilka miesięcy trzeba będzie rozpocząć pracę nad ożywienie ogrodu, przyprawia mnie o zawrót głowy.

Pomoc przy pielęgnacji ogrodów na wiosnę

pielęgnacja ogrodów w mazowieckim na wiosnęJeszcze kilka lat temu praca w ogródku była dla mnie przyjemnością. Uwielbiałam co roku obsadzać rabaty kolorowymi kwiatami, tworzyć z kamyczków krętą ścieżkę do domu, odnawiać staw z rybami, przycinać krzewy i tym podobne. Wtedy miałam nieograniczoną liczbę pomysłów i mój ogród co roku wyglądał zupełnie inaczej. Jednak praca i opieka nad dziećmi trochę mnie rozleniwiła. Głównie dlatego, że ogród pod moim domem jest naprawdę duży i ciężko walczyć ze zmęczeniem podczas jego pielęgnacji. Dlatego w tym roku mam inny plan. Pielęgnacja ogrodów w Mazowieckim na wiosnę wcale nie musi być droga. Planuję wynająć pomoc, czyli osoby, które profesjonalnie zajmą się otoczeniem mojego domu. Już teraz zaczęłam tworzyć własny projekt, w którym umieszczam wszystkie rośliny i infrastrukturę jaką pragnę w tym roku znaleźć w swoim ogrodzie. Później, ekipa według mojego projektu stworzy ogród. Po zimie wszystkie rośliny będą obumarłe dlatego wiosna jest tak intensywnym czasem w ogrodnictwie. Wtedy w przyrodzie dzieje się najwięcej. Warto zaznaczyć, że mieszkam w mieście. Poza miastem łatwiej utrzymać zdrową roślinność i piękny wygląd ogrodu.

W mieście posiadanie ogrodu to wyzwanie. Obecne w powietrzu spaliny uniemożliwiają zasadzenie wielu bardzo delikatnych odmian kwiatów. W tym temacie również zdecydowałam się na pomoc specjalistów. Oni pomogą mi zdecydować, które rośliny na pewno dobrze poradzą sobie przed moim domem.