Władze miasta na temat filtrowania wody

uzdatnianie wody

W mediach co jakiś czas pojawiają się prezydenci miast, którzy przekonują swoich mieszkańców, że woda z kranu jest zdatna jest do picia i można ją swobodnie pić bez konieczności gotowania czy oczyszczania. Osoby, które na co dzień gotują, przecierają oczy ze zdumienia, bowiem mimo zapewnić na garnkach nadal osadza się biały osad.

Uzdatnianie wody to temat podejmowany przez władze coraz większej liczby miast

uzdatnianie wodyTrzeba dokładnie przyglądać się wodzie, wiedzieć jak wygląda uzdatnianie wody, odwrócona osmoza, odżelazianie wody i zmiękczanie wody. To zadanie oczyszczalni i służb miasta. Polacy są z natury nieufni. W tym przypadku są podstawy, ale mieć wątpliwości, czy słowa prezydentów miast nie są wypowiadane na wyrost. Woda jest chlorowana kilka razy w miesięcy. Potwornie wówczas śmierci. Trudno jest się umyć w niej, a co dopiero ją pić. Bez względu, gdzie mieszkamy i czy lubimy pić wodę kranówkę, powinniśmy zadbać o filtrowanie wody. Nasze garnki będą dłużej nam służyły, jeśli woda zostanie przepuszczona przez filtry do wody. Da to nam gwarancję, że pijemy najlepszą wodę. Oczywiście woda jest oczyszcza według ściśle określonych procedur i zgodnie z obowiązującym prawem. Wszystko musi się zgadzać. Odpowiednie służby dbają, abyśmy otrzymywali wodę zgodnie z najwyższymi standardami. Jednak nie zmienia faktu, że każdy czajnik trzeba co jakiś czas odkamieniać a po czasie wymienić na nowy. To nie wróży dobrze. Naukowcy grzmią, że w Polsce brakuje wody zdatnej do picia. Rzeczywiście przyzwyczailiśmy się, że woda zawsze jest i jest jej wystarczająco dużo. Aby jakość płynącej wody uległa poprawie konieczne są wielomilionowe inwestycje. Miasta korzystają ze środków unijnych i modernizują sieci wodociągowe. Jednak wieloletnie zaniedbania nie da się naprawić w kilka lat. Każde miasto ma ograniczony budżet. Władze miasta muszą zadbać o właściwe funkcjonowanie całego miasta, dlatego nikt nie może pozwolić sobie, aby inwestować tylko w odpowiednią wodę.

 

Owszem to ważne, bowiem wiążę się z naszym zdrowiem. Jednak władze miasta muszą działać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i dbać także o resztę.