Wkłady typu din 13164

Apteczka pierwszej pomocy powinna się znaleźć w każdym domu, szkole, instytucji publicznej, czy zakładzie pracy. Także kierowcy muszą ją mieć na wyposażeniu pojazdu, gdyż wymaga od nich tego polskie prawo. Apteczki kupimy w każdym sklepie medycznym.

Czym się różnią wkłady do apteczek?

wkład do apteczki typu din 13164Kiedy wydarzy się jakiś wypadek w domu, w pracy, czy na drodze, pierwsze co robimy, to sięgamy po apteczkę, gdyż znajdziemy tam wszystko czego będzie nam potrzeba. Oczywiście pod warunkiem, że jest ona dobrze wyposażona. Wkład do apteczki typu din 13164 jest jednym z najlepszych na rynku, ponieważ posiada wszystko to, co jest potrzebne w skaleczeniach, oparzeniach, czy złamaniach. A mianowicie znajdziemy w nim zestaw jednorazowych plasterków w różnych rozmiarach na drobne skaleczenia, bandaże krótsze i dłuższe oraz kompresy. Na pewno się z nim znajdą gotowe opatrunki, które wystarczy przyłożyć na oczyszczoną ranę i zabandażować.  W apteczce musi też być koc ratunkowy, który się przydaje do okrywania ciężko rannych osób, ponieważ zabezpiecza je przed wychłodzeniem. Normy unijne din wymagają, aby w apteczce były jednorazowe ustniki do wykonania resuscytacji krążeniowo – oddechowej, czyli wykonania sztucznego oddychania bez konieczności bezpośredniego kontaktu ze śliną osoby poszkodowanej. Na pewno musza być rękawiczki lateksowe, które należy zakładać kiedy udzielamy pomocy innej osobie i nożyczki, które mogą bardzo się przydać przy ucinaniu bandaża, czy rozcinaniu ubrania ofiary wypadku. 

Wkłady różnią się między sobą wielkością i zawartością produktów medycznych. Jedne mają ich więcej, a inne mniej, a to wpływa na ich cenę. Przeciętnie wkład w cenie około trzydziestu – czterdziestu złotych będzie wystarczający dla każdej osoby w domu, pracy i samochodzie.