Ważne czynniki przed zakupem lustra

Dobre lustro ścienne to podstawa każdej nowoczesnej łazienki. Lustra są niezbędnym elementem wyposażenia łazienki, zarówno pod kątem dbania o wygląd, jak i efektu wizualnego pomieszczenia, a znalezienie odpowiedniego produktu do własnych potrzeb może być trudne. Przy tak wielu rozmiarach, stylach i kształtach do wyboru, oto kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

Jakie lustra do łazienki?

lustro z podświetleniem ledRozmiar lustra, które się wybiera, zależy w dużej mierze od długości szafki pod umywalkę w łazience. Niektórzy ludzie preferują, aby ich lustro pokrywało całą jej długość – inni ograniczają rozmiar do długości umywalki, aby zapewnić miejsce po obu stronach lustra na oprawy oświetleniowe. Należy zmierzyć długość blatu szafki i umywalki przed pójściem do sklepu, i zawsze pozostawić kilka centymetrów przestrzeni po obu stronach lustra. Lustra łazienkowe z ramą lub bez mogą być stylowym wyborem. Podstawowe opcje bez ramy są zazwyczaj tańsze, nowoczesne i minimalistyczne – idealne dla współczesnych domów. Z drugiej strony dekoracyjne lustro ścienne z ozdobną lub wyszukaną ramą idealnie nadaje się do bardziej tradycyjnej przestrzeni, szczególnie jeżeli rama jest wykonana z mosiądzu lub złota. Drewniana rama też może być dobrym pomysłem, szczególnie jeśli szuka się tańszych opcji. Kupując lustro do łazienki, jest również możliwość znalezienia jednego z dodatkowymi funkcjami, takimi jak oświetlenie czy półki. Lustro z podświetleniem LED będzie idealne dla osób, które używają go do golenia się lub robienia makijażu, ponieważ emitują równomierną ilość światła dookoła. Co więcej, żarówki LED zużywają znacznie mniej energii, a tym samym działają dłużej, niż standardowa żarówka.

Projektanci wnętrz twierdzą, że powinno się kochać swoje meble, ponieważ widzi się je codziennie. To stwierdzenie nigdzie nie jest tak prawdziwe, jak w przypadku luster łazienkowych, gdzie widzi się nie tylko mebel, ale i własne odbicie. Z tego powodu kupując lustro do łazienki można być bardzo elastycznym i dokonać wyboru według własnych upodobań.