Wanienka anatomiczna dla dziecka

Większość dzieci lubi kąpiel, bo środowisko wodne przypomina im warunki jakie panowały kiedy były jeszcze w brzuszku mamy. Chcąc kąpać maluszka codziennie, potrzebujemy do tego specjalnej wanny i kilku artykułów do pielęgnacji. 

Czy wanienka anatomiczna jest lepsza od zwykłej? 

wanienki anatomiczneKompletując wyprawkę dla maluszka, dokonujemy wyboru pomiędzy tańszymi i droższymi produktami, a często też lepszymi i gorszymi. W kwestii dziecka najlepiej się kierować jego bezpieczeństwem, oraz praktycznym wykorzystaniem danego produktu. W trakcie kąpieli przydadzą się wanienki anatomiczne, które posiadają specjalnie wyprofilowane dno. albo demontowany wkład anatomiczny, który możemy wyciągnąć, kiedy dziecko wyrośnie i stanie się samodzielne. W takiej wanience możemy bez obawy położyć maluszka, bo ma on zabezpieczone rączki i nóżki oraz podpartą główkę. Nie musimy malucha trzymać na ręce w trakcie kąpieli, tak jak to ma miejsce w zwykłej wanience. Zdecydowanie anatomiczna jest lepsza, bo jest bardzo przydatna przez pierwsze miesiące życia dziecka, najczęściej do momentu kiedy maluch nie zacznie samodzielnie siedzieć. Aby kąpiel była wygodna nie tylko dla dziecka, ale też dla rodzica, do wanienki możemy dokupić specjalny stelaż, na który postawimy wanienkę z wodą w dowolnym miejscu. Żeby można było łatwo ją przenosić, brzegi wanny są pokryte warstwą gumy. Ponadto także dno jest pokryte warstwą gumy, w celu zabezpieczenia maluszka przed poślizgnięciem. Jest ona nieco droższa od zwykłej, ale warto ją mieć.

Kąpiel powinna być dla maluszka przyjemnym momentem, dlatego warto zadbać o odpowiednie przybory. Poza wanienką i stelażem, przyda się ręcznik, kosmetyki do pielęgnacji, zabawki do kąpiel, czy niezbędne przybory. Cena wanienki kształtuje się w okolicach pięćdziesięciu złotych.