Użyj profili aluminiowych led do montażu oświetlenia

Jeśli planujesz zainstalować taśmę led w domu lub w ramach innego projektu oświetlenia to poniżej kilka wskazówek i informacji, które pomogą Ci to zrobić. Dystrybutorzy dostarczają wiele rozmaitych taśm led – w tym szeroki wybór rozmiarów, oraz różnych poziomów jasności. Na rynku dostępne są też taśmy led wodoodporne. Ich instalacja nie jest szczególnie skomplikowanym zadaniem.

Użycie profili aluminiowych do led ułatwia montaż oświetlenia

profile aluminiowe do ledPrzed przyklejeniem paska LED na miejsce należy najpierw zdecydować, gdzie dokładnie je umieścić. Dokładnie wyczyść powierzchnię i upewnij się, że jest całkowicie sucha, a następnie zdejmij samoprzylepne warstwy ochronne i dociśnij mocno taśmę LED do powierzchni. (Wskazówka: Upewnij się, że naciskasz na pusty obszar taśmy LED – tam gdzie nie ma rezystorów). Jeśli pasek LED ma być umieszczony na płaskiej powierzchni, a diody LED skierowane ku górze do sufitu, standardowe samoprzylepne podłoże taśmy na pewno wystarczy. Jeśli jednak taśma ma zostać zainstalowana pionowo (na przykład na ścianie) lub z diodami LED skierowanymi do dołu, taśma samoprzylepna może nie wytrzymać tak długo, jak chcesz. W takich sytuacjach radzimy zastosować profile aluminiowe do led oraz użyć dodatkowego kleju. Użyj małych ilości gorącego kleju co 300 mm, upewniając się, że klej nie przedostaje się na przednią stronie taśmy LED (może to mieć wpływ na Twoje diody LED). 

Warto użyć piankowej taśmy podkładowej do zastosowań, w których taśmy LED mają być zamontowane na boku lub do góry nogami. Piankowe podłoże jest również bardzo przydatne na nierównych lub innych niestandardowych powierzchniach. Powinieneś również rozważyć użycie zacisków mocujących tam, gdzie taśmy LED będą umieszczone do góry nogami lub na pionowej powierzchni.