Tworzenie domowego studia nagrań i mata akustyczna

mata akustyczna

Prawie każdy, kto interesuje się w większym stopniu muzykom, chciałby mieć w swoim domu takie małe studio nagrań. Studio nagrań to dobry interes, szczególnie gdy robi się to, co się lubi, bo jak wiadomo, praca wtedy jest dużo przyjemniejsza. Chociaż domowe studio nagrań często jest zrobione dla ich samych, żeby mogli usiąść do perkusji żeby pograć bez obawy, że sąsiedzi pomyślą źle o nich.

Mata akustyczna jest niezbędna

mata akustycznaWiadomo,że jeżeli ktoś się zakochał w tym co robi, nikt nie powinien przeszkadzać. Dlatego takie miejsce jest idealnym wyjściem. A co będzie nam potrzebne? Szczególnie pianka akustyczna dobrze się do tego nadaje. Pianka wygłuszająca jest specjalnie tak stworzona, żeby absorbować fale akustyczne. Mata akustyczna jest po prostu niezbędna do tworzenia takiego studia. Wymienna nazwa dla tej maty to panele akustyczne. Ogólnie bez tego, a dokładnie, żeby w jakimś miejscu mata wygłuszająca była nieobecna może doprowadzić do przebicia dźwięku przez ścianę, a to jest niepożądane. Co więcej, do takiego studia? Przydałoby się zakupić monitor(głośniki odsłuchowe), które będą pozwalały nam usłyszeć jak tutaj, w danym utworze rozdzielają się dźwięki. Jest to naprawdę ważny element, jednak jeżeli nie mamy dobrego pomieszczenia, który pozwoli na swobodne rozchodzenie się fali akustycznej. Wiadomo, że fala się odbija, wiem, że nie mamy stuprocentowej ciszy, jednak jest lepiej i to bez porównania.

Do studia nagrań domowego wystarczy zainwestować jeszcze w średniej klasy głośniki, miksery, końcówki mocy, żeby było się w co wpiąć i wydaje mi się, że to byłoby wszystko co potrzebowalibyśmy na sam start. Oczywiście, można byłoby zakupić jeszcze milion innych mniej ważnych rzeczy, jednak czy nie szkoda nam pieniędzy?