Trening indywidualne i problemy z motywacją

trening indywidualny

Nigdy nie byłem zbytnim fanem regularnego wysiłku fizycznego. Oczywiście uważałem, że jest on niezwykle potrzebny i chciałem umieć się do niego zmotywować. Zawsze bowiem marzyłem o wspaniałej sylwetce i silnym ciele, którym mógłbym imponować. Coraz częściej jednak godziłem się z myślą, że nigdy tego nie osiągnę.

Trening indywidualny – sposób na szczupłą sylwetkę i silne ciało

trening indywidualnyZa każdym razem bowiem jak zaczynałem ćwiczyć i się dobrze odżywiać, to wytrzymywałem góra dwa tygodnie. Później zawsze następowała długa przerwa, aż w końcu znowu próbowałem i ponosiłem porażkę. Można się więc domyśleć, że efektów tych starań nie było żadnych. Nie mogłem nigdy znaleźć w sobie tak silnej motywacji aby wytrwać w swoich postanowieniach. Zawsze bowiem znajdowała się jakaś wymówka lub inna pokusa, która mnie odciągała od sukcesu. Przełomem stał się jednak dla mnie trening indywidualny-Warszawa, który polecił mi mój znajomy. Obecny ze mną na siłowni trener personalny umiał mnie bowiem bardzo dobrze zmotywować. Nie dość więc, że chciałem dalej kontynuować regularne ćwiczenia to na treningach dawałem z siebie o wiele więcej. Bardzo szybko zacząłem również zauważać pierwsze efekty, które jeszcze bardziej mnie budowały. Cieszyłem się, ze wykupiłem sobie taki trening personalny jeszcze z jednego względu. Trener osobisty powiedział mi bowiem jakie ćwiczenia robię źle i że mogłem sobie łatwo zrobić krzywdę. Może więc z jednej strony dobrze, że nie miałem takiej motywacji, ponieważ skończyłoby się to kontuzją.

Teraz jednak skupiam się tylko i wyłącznie na ćwiczeniach aby w końcu móc spełnić swoje marzenia. Po paru tygodniach takich sesji z trenerem powiedział mi, że nie jest mi już potrzebny i kazał ćwiczyć samemu. Oczywiście początkowo bałem się, że moja motywacja znowu spadnie. Jednak okazało się, że już tak mi weszło to w krew, że bez problemu dałem rade wszystko utrzymać.