Terminale pos, czym są i jak działają?

terminale pos

Terminale płatnicze zapanowały światem. Nie ma już właściwie punktu w którym nie moglibyśmy zapłacić kartą. Można wręcz bez obawy stwierdzić, że operacje/płatności bezgotówkowe wypierają te gotówkowe.

Terminale pos są w punktach usługowych

terminale posCzym zatem są terminale płatnicze (inaczej nazywane terminalami POS) i jak działają? Terminal płatniczy to zgodnie z definicja urządzenie służące autoryzacji i rejestracji transakcji bezgotówkowych stosowane we wszelkiego rodzaju punktach usługowych oraz sklepach. Jak się zatem dzieje, że po przyłożeniu czy też przeciągnięciu kartą płatnicza przez terminale pos pieniądze z naszego konta znikają i zostają przelane na konto firmy wobec której mamy zobowiązanie? Na to pytanie również możemy znaleźć odpowiedz w definicji terminala płatniczego. Płatność dokonana za pomocą karty płatniczych (z paskiem magnetycznym lub mikroprocesorem) przesyłana jest elektronicznie do agentów rozliczeniowych, którzy współpracują z organizacjami płatniczymi. Płatności zwane bezgotówkowymi pojawiły się w Polsce kilka lat temu i chociaż na początku społeczeństwo podchodziło do nich sceptycznie, z pewną dozą ostrożności to teraz właściwie każdy ma już kartę z możliwością płatności.

Oczywiście z biegiem czasu terminale płatnicze oraz karty ulegają zmianom i tak np. Obecnie, przy płatnościach do 50 złotych nie musimy nawet wbijać doku PIN, wystarczy po prostu przyłożyć kartę do terminala.