Tanie wózki dziecięce

Wielu rodziców myśli o zakupie wózka dla dziecku już przed jego narodzinami, bo z pewnością będzie on potrzebny zaraz po przyjściu na świat. Najpierw konieczny będzie głęboki model z płaskim podłożem, a później trzeba go zamienić na spacerówkę.

Jak wygląda tani wózek spacerowy?

wózki dziecięce spacerowe taniePierwszym wózkiem, jaki będzie potrzebowało nasze dziecko jest gondola, która będzie mu służyła od momentu narodzin aż do momentu aż samodzielnie zacznie siadać. Później trzeba przenieść dziecko do spacerówki, gdyż posiada ona siedzisko ustawione pod kątem prostym. Wózki dziecięce spacerowe tanie kupimy na pewno na wyprzedażach, kiedy modele z poprzednich kolekcji kosztują nawet o trzydzieści procent mniej. Jednak ich największy wybór w atrakcyjnych cenach znajdziemy również w sklepach internetowych. Spacerowy wózek powinien mieć solidną konstrukcję, ponieważ maluchy ważą coraz więcej, a do ich ciężaru trzeba jeszcze doliczyć wagę zakupów, które zapewne się znajdą w pojemniku pod siedziskiem. Koła mogą mieć klasyczne pompowane, gumowe lub wykonane ze specjalnej pianki. Standardem w wózkach spacerowych są amortyzatory na tylnych kołach i skrętne przednie koła, które zapewniają doskonałą zwrotność. Wózek może być też wyposażony w dodatkową torbę pielęgnacyjną na rzeczy maluszka, którą można zaczepić na poręczy do prowadzenia wózka. Obowiązkowym elementem są też pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa, które chronią dziecko przed wypadnięciem i pozwalają utrzymać w jednakowej pozycji. Warto wybierać lekkie wózki, bo będą praktyczne.

Jak widać wybór wózka nie jest prosty, ale kierując się bezpieczeństwem, jakością wykonania i praktycznością, na pewno znajdziemy odpowiedni model. Ceny wózków spacerowych są mocno zróżnicowane, ale na pewno za kilkaset złotych znajdziemy dobry model.