Tanie terminale pos czy płatność gotówką?

terminal pos

Obecnie w prawie każdym sklepie przy kasie możemy dokonać wyboru, w jaki sposób chcemy zapłacić za nasze zakupy. Do wyboru mamy karty bankomatowe, karty zbliżeniowe oraz płatność gotówką. Które z nich są najlepsze?

Tanie terminale pos mogą być niebezpieczne

terminal posJaki są ich wady i zalety? Które rozwiązanie jest najbardziej korzystne? Przeanalizujmy wszystkie możliwości. Żeby zapłacić jakąkolwiek kartą w sklepie musi tam być obecny terminal pos, który to umożliwi. Jest to małe urządzenie elektroniczne, podłączone z bankiem, dzięki czemu pod wpisaniu kodu PIN możemy zapłacić kartą, czyli przelać pieniądze z naszego konta, na konto sklepowe. Karta bankomatowa umożliwia płatności bez ograniczeń, to znaczy do takiej kwoty, do jakiej ustaliliśmy sobie limit na karcie, jeśli jest takowy. Karta zbliżeniowa umożliwia nam płatności jedynie do pięćdziesięciu złotych. Transakcje gotówkowe są nieograniczone, liczy się tylko grubość naszego portfela, i ile możemy w nim zmieścić banknotów. Omówiliśmy zatem ograniczenia i możliwości finansowe. A jak wygląda kwestia bezpieczeństwa? Noszenie przy sobie dużej gotówki jest niebezpieczne, bo w przypadku utraty portfela tracimy wszystkie pieniądze, a do naszej karty bankomatowej nie każdy się włamie, nawet przez tanie terminale pos. Poza tym, płatności bezgotówkowe są łakomym kąskiem dla hakerów, którzy mogą wykorzystywać urządzenia elektroniczne, takie jak terminale płatnicze, żeby zabrać nasze pieniądze z konta.

To bardzo niebezpieczny proceder, ponieważ na koncie mamy wszystkie nasze oszczędności, które możemy w jednej chwili stracić.