Szyby mogą posiadać różne parametry dla dopasowania się do Twoich potrzeb

okno

Szyby wykorzystywane w plastikowych oknach są zbudowany z dwóch warstw szkła. Pomiędzy taflami znajduje się gaz zazwyczaj jest to argon lub ksenon. Możliwa jest kombinacja wielu szyb, wtedy mówimy o trzech taflach zwiększających energochłonność okna i dźwiękoszczelność. Szyba może spełniać nie tylko funkcje wizualne. Technologie produkcji szkła proponują dodatkowe rozwiązania.

oknoWybierając okna warto zastanowić się nad szybami energooszczędnymi. Za ich dobre parametry odpowiada odpowiednie szkło niskoemisyjne. Daje ono efekt odbijania na zewnątrz promieni słonecznych latem i wpuszczanie ich do środka zimą. Rezultat jest taki, że pomieszczenie nie nagrzewa się latem, zimą ciepło utrzymywane jest wewnątrz budynku. Im większa odległość pomiędzy taflami szkła w szybach zespolonych, tym większa termoizolacyjność. Szyby mogą zapewniać nam dobra ochronę przed dużą akustycznością otoczenia zewnętrznego. Okna takie wykorzystują technologię zastosowania szkła o różnej grubości. Dodatkowo szkło może mieć właściwości pochłaniania dźwięków dzięki zawartości żywicy. Dodatkowa ochronę może stanowić użycie gazu ciężkiego pomiędzy taflami składającymi się na okno. Szyby o właściwościach przeciwsłonecznych posiadają na powierzchni tlenek metalu. Daje to efekt dobrej przejrzystości z ograniczeniem przenikania promieni słonecznych do wnętrza. Szkło może być barwione. Szyby przeciwsłoneczne z zewnątrz są srebrzyste, miedziane lub brązowe. Okna mogą zapewnić bezpieczne tłuczenie szyb. Powleczenie szyby folią daje efekt nie pękania szkła na dużą ilość kawałków. Pomimo, ze tafla szklana ulegnie pękaniu pozostanie w jednej części.

Dodatkowo szyby te spełniają również funkcje wyciszania pomieszczenia. Są one grubsze od standardowych i poprawiają akustyczność pomieszczenia o kilka decybeli. Szyby antywłamaniowe są tworzone poprzez sklejanie kawałków szkła i foli na przemian. Bezpieczne szyby są w stanie wytrzymać uderzenie cegła. Mają dodatkową zaletę, czyli są bezpieczne, nie rozsypują się na kawałki a zostają w całości.