Szerokie zastosowanie folii w rolnictwie

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje folii o innych przeznaczeniach. Dlatego też szukając folii którą użyjemy w rolnictwie, warto poświęcić więcej czasu na jej wybór, gdyż to właśnie od niej będzie zależeć jakość przechowywanych zbiorów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników, firmy produkujące artykuły rolnicze dokładają wszelkiej staranności aby oferowane produkty jak najlepiej spełniały swoje zadania.

Wytrzymała folia – zastosowanie folii LDPE

folia rolnicza LDPEFolia stosowana w rolnictwie posiada specjalne właściwości, które powodują, że może być stosowana do różnych zadań. Folia rolnicza LDPE wykonana jest z polietylenu, co umożliwia jej budowę z wielu warstw, mających wpływ na jej dużą wytrzymałość i odporność na zmieniające się warunki pogodowe. Taki typ folii może być wykorzystywany zarówno do pakowania sianokiszonki, jak i przykrywania pryzm. Jej dodatkowym atutem jest fakt, iż jest ona odporna na zgrzewanie, co umożliwia stworzenie z niej specjalnych rękawów w które wsypywany jest dany produkt. Ten typ folii jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu bez obaw możemy przenosić zapakowane w nią towary, bez ryzyka, że ulegnie ona rozerwaniu. Kolejną jej zaletą jest także oszczędność sprawiająca, że możemy zapakować większość ilość zbiorów. Posiada ona specjalne uchwyty, dzięki którym możemy np. swobodnie zaczepić przygotowany ładunek o dźwig i przenieść na wybraną odległość bez konieczności dodatkowego obwiązywania takiego ładunku.

Jak zatem widać, folia LDPE posiada szerokie zastosowanie w rolnictwie, dzięki czemu prace na roli stają się o wiele szybsze a także bardziej ekonomiczne. Dlatego myśląc o zakupie folii na zbiory, warto rozważyć zakup opisywanej powyżej folii, dzięki czemu zyskamy pewność właściwego zabezpieczenia zebranych plonów.