Szambo dwukomorowe czy jednokomorowe?

Zawsze, kiedy decydujemy się na montaż szamba na terenie naszej działki, to musimy zdecydować czy wybieramy szambo jednokomorowe, czy dwukomorowe. Szambo jednokomorowe najczęściej stosujemy na działkach, które mają dość małą powierzchnię. Jeżeli posiadamy duży teren, aby rozprowadzić instalację do parownika i oczyszczanie ścieków to warto wybrać zbiornik dwukomorowy.

Kiedy wybrać głęboki zbiornik na szambo?

szamba betonowe - cenyZbiornik głęboki na szambo powinniśmy stosować na terenach piaszczystych, które mają niski poziom wód gruntowych. W takich miejscach bardzo łatwo będziemy mogli wykonać odpowiedni wykop pod szambo betonowe. Natomiast w sytuacji, kiedy mieszkamy na terenach podmokłych, gdzie występuje kurzawa, to montujemy zbiornik na szambo, który jest płytki i ma małą wysokość. Coraz popularniejsze stają się szamba betonowe – ceny szamb betonowych znajdziemy na stronie internetowej każdej firmy oferującej takie produkty. Jaką pojemność wybrać szamba betonowego? Wybór odpowiedniego zbiornika uzależniony jest od wielu czynników. Przede wszystkim na początek powinniśmy zastanowić się jakie wozy asenizacyjne jeżdżą w naszej okolicy, ponieważ pod tym względem będziemy wybierali odpowiednich wielkości zbiornik. Obecnie możemy zdecydować się na nawet największe zbiorniki na szambo, ponieważ samochody asenizacyjne mają pojemność nawet 20 m sześciennych. Jednak wszystko zależy od lokalnych firm, które świadczą takie usługi w naszej okolicy.

Dobrze jest również sprawdzić, ile zużywamy wody w ciągu miesiąca, ponieważ pod tym względem możemy określić, ile ścieków będziemy produkować. Jeśli nasza 5-osobowa rodzina zużywa w ciągu miesiąca około 10 metrów sześciennych wody, to możemy mniej więcej wnioskować, że wóz asenizacyjny będziemy wzywać do oczyszczania ścieków, co około miesiąc.