Świece woodwick jako pomysł na prezent

Pachnąca wanna, świece zapachowe

Kupowanie prezentu jest często stresującą czynnością dla wielu z nas. Trudno jest czasem trafić w gust osoby obdarowanej, szczególnie jeśli jeszcze dobrze jej nie znamy, a musimy coś przynieść, bo zostaliśmy zaproszeni na imprezę urodzinową.

Dlaczego świece mogą być pomysłem na prezent?

Pachnąca wanna, świece zapachoweWtedy powinniśmy zdać się na jeden z uniwersalnych prezentów, które można kupić każdemu. Nie kupimy przecież nowej znajomej drogiej biżuterii, niczego do ubrania, ani perfum. Lepiej jest wybrać coś do domu np. obrus, pościel, artykuły dekoracyjne, lub ,,bezpieczne” kosmetyki i dodatki kąpielowe np. woski zapachowe. Takie woski mogą nie tylko być aplikowane do kominków zapachowych, gdzie wosk się stopi, ale same w sobie pachną dosyć intensywnie, więc mogą służyć jako odświeżacz powietrza, torebka zapachowa do szafy, czy zapachowy wkład w łazience. Podobnie mają się świece zapachowe. Nawet jeśli ktoś nie lubi ich zapalać, to będą ładnie wyglądały na parapecie czy półce, więc będą służyć jako dekoracje. Niektóre z nich wyglądają bardzo elegancko i ekskluzywnie, jak np. świeczki woodwick w szklanych osłonkach, więc nie są to długie, wąskie świeczki wsadzane do świeczników, jakie każdy z nas zna i można je kupić nawet w sklepie spożywczym. Najlepiej jest wybierać w zapachach uniwersalnych i neutralnych, które dla większości z nas są przyjazne np. zapach morski, leśny, owocowy, czy lawendowy. Nie ryzykujmy kupowania zapachu piżmowego, grejpfruta, orientalnego, nawet jeśli to będą to dobre świece yankee candle. Takie zapachy są specyficzne i rzadko wybierane, więc lepiej jest je omijać szerokim łukiem, chyba, że wiemy, iż akurat w takich gustuje nasz solenizant. Bardziej ryzykowne jest kupowanie kosmetyków do kąpieli. Świeczki zawsze mogą stanowić ozdobę i nie muszą być używane, ale takie kule do kąpieli nieużywane się do niczego nie nadają.

Nawet jeśli mają neutralny zapach to mają również różne właściwości, np. masujące, nawilżające, peelingujące, a także z ans ma własne preferencje w tym zakresie. Jeśli nie wiemy pojęcia o nich to wybierajmy kule do kąpieli bez właściwości, tylko zapachowe i myjące.