Świąteczne kulinarne warsztaty z grawerowanymi wałkami

Kilka lat temu postanowiłam zmienić coś w swoim życiu. Gdy wracałam po pracy do domu nie miałam żadnego hobby, a siedzenie przed telewizorem dawało mi poczucie zmarnowania wolnego czasu. Jako nastoletnia dziewczyna byłam bardzo twórcza postanowiłam do tego wrócić. 

Niezwykły wałek ze wzorem świątecznym

grawerowane wałki

Od zawsze ciągnęło mnie do kuchni i przede wszystkim do gotowania. Więc pierwsza myśl, jaka mi przyszła to właśnie znalezienie miejsca, gdzie mogłabym wrócić do swoich dawnych zainteresowań. Po przejrzeniu ofert w internecie znalazłam miejsce, które oferowało warsztaty kulinarne. Zapisałam się na kilka zajęć. Już na pierwszych warsztatach zostałam mile zaskoczona, bo do wykonania pięknych wypieków używane były nowoczesne grawerowane wałki. Nigdy nie miałam styczności z wałkami, na których widniał grawer. Była to dla mnie duża nowość. Bo przecież w domu wałek miał typowy nudny kształt i wykorzystywany był tylko do wałkowania ciasta lub makaronu domowej roboty. Na warsztatach sama zapragnęłam zrobić kilka swoich wypieków właśnie za pomocą takich wzorzystych wałków. Niesamowite jak łatwo operowało się takim wałkiem, wzory, jakie można było stworzyć odciskane były za pomocą wałka na odpowiednio przygotowanym surowym cieście. W ten sposób wykonałam na pierwszym spotkaniu kilka ładnych kruchych ciastek. Na kolejnych zajęciach używałam już wałków ze wzorami świątecznymi, gdyż zbliżały się święta. Wzory, na jakie się zdecydowałam to śnieżynki, renifery i prezenty. Postanowiłam, że w tym roku na Boże Narodzenie wszyscy moi bliscy zostaną przeze mnie obdarowani domowej roboty wzorzystymi pierniczkami.

Zdecydowanie decyzja dotycząca zapisania się na zajęcia kulinarne pozwoliła mi produktywnie spędzić wolny czas. Do tego szybciej niż co roku zdecydowałam jakie prezenty świąteczne wręczę swoim bliskim. Grawerowane wałki były początkiem inspiracji, która pozwoliła mi twórczo zagospodarować czas.