Studio fotograficzne – wyposażenie

studio fotograficzne

Każda osoba zajmująca się zawodowa fotografią doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie studia fotograficznego. Jeśli faktycznie ma ono spełniać swoje funkcje i nadawać się do wielu rodzajów fotografii to na pewno potrzebujemy odpowiednich rzeczy.

Warszawskie studio fotograficzne i sprzęty

studio fotograficzneZacznijmy od zastanowienia się jaki rodzaj fotografii ans interesuje. Jeśli jest to fotografia biznesowa to nie potrzebujemy nie wiadomo czego w naszym studiu. Wystarczą nam zwykłe lampy do oświetlania modela lub modelki i oczywiście blenda, idealna do zdjęć portretowych. Do tego jeszcze jednolite, najlepiej białe tło i gotowe. Jeśli jednak interesuje nas bardziej kreatywny rodzaj fotografii, na przykład fotografia artystyczna to wiadomo, że będziemy potrzebowali więcej sprzęty. Poza tłami i lampami przydadzą się nam także rozmaite akcesoria, kolorowe tła i tkaniny, jak również miejsce do wykonywania makijażu i fryzur modelom i modelkom. Do tego jeszcze przyda się miejsce na komputer, dzięki czemu od razu będziemy mogli zobaczyć efekt naszych starań i wiedzieć co powinniśmy poprawić. Takie studio fotograficzne warszawa zdecydowanie powinno być duże i przestronne. Dobrze by było, gdyby miało duże okna, które dawałyby naturalne świtało, które zawsze jest lepsze niż światło sztuczne z lampy.

Studio powinno być na tyle duże, żeby dało się robić zdjęcia z odpowiedniej odległości. Szczególnie do zdjęć grupowych potrzebna nam będzie przestrzeń. Dlatego też pamiętajmy o odpowiednim wyposażeniu studia fotograficznego.