Stan zdrowia Polaków a stan służby zdrowia

przychodnia

Dbanie o zdrowie nigdy nie należało do mocnych stron Polaków. W większość swoją niechęć do wizyt w gabinetach lekarskich tłumaczą sposobem działania polskiej służby zdrowia. Często się słyszy, że człowiek prędzej umrze niż się do lekarza dostanie. Jest w tym coś z prawdy, bo gdy pacjenci zwykle decyduje się wreszcie na wizytę ich stan jest bardzo ciężki i wówczas rzeczywiście na leczenie może być za późno lub jest ono już nie skuteczne.

Szkoły rodzenia w Łodzi

przychodniaMoże służba zdrowia, mnie działa tak sprawnie jakbyśmy sobie życzyli jednak wizyt u takich specjalistów jak: endokrynolog czy kardiolog nie warto odkładać, gdy pojawiają się niepokojące objawy. Największą frekwencje wśród lekarzy specjalistów ma w Polsce ginekolog, jednak i w tym przypadku nie są to wcale tak optymistyczne dane jakby można było sobie tego życzyć. Główny odsetek pacjentek gabinetów ginekologicznych stanowią kobiety w ciąży, które jakby są zobowiązane do uczęszczania do tego rodzaju specjalisty. Bardzo mało kobiet uczęszcza jednak do ginekologa na regularne badanie. Blisko 70% kobiet twierdzi, że ostatni raz u lekarza były dalej niż rok temu. Przy takiej mentalności polskiego społeczeństwa nie dziwi fakt, że tak wysoki jest współczynnik wykrywania nowotworów w bardzo późnych jego fazach, a rozwiązanie tego problemu wydaje się być wręcz śmieszne i bardzo proste. Wystarczy chodzić na regularne badanie, które pozwolą na ewentualne wczesne wykrycie problemów i podjęcie szybkiego leczenia. Na tle statystyk częstości uczęszczania do lekarzy specjalistów, zaskakuje aż frekwencja w takich instytucjach jak szkoła rodzenia Łódź.

Obiekty te cieszą się bardzo druzą popularnością, co może świadczyć o tym, że Polki chętniej dbają o swoje nienarodzone dzieci niż o siebie same. Z jednej strony jest to pozytywne, z drugiej warto także by uświadomić im i ich mężom, że ich zdrowie jest c także bardzo ważne, jeśli długo chcą się cieszyć urokami rodzicielstwa.