Sposoby na ochronę kota przed kleszczami

Jeżeli obawiamy się, iż nasz kot może zostać ugryziony przez kleszcza i nabawić się boreliozy to oznacza, iż musimy zadbać o działania profilaktyczne. Obecnie istnieje wiele metod, które mogą nam pomóc uniknąć tego typu zdarzenia. Dlatego warto się zapoznać z kilkoma możliwościami i mieć w domu odpowiedni preparat na kleszcze.

Skuteczne sposoby na kleszczu kota

ochrona przeciw kleszczom dla kotaSezon kleszczowy to dla wielu właścicieli zwierząt wychodzących bardzo stresujący czas. Obawiamy się, iż nasze kot zostanie ugryziony, a w efekcie będzie miał boreliozę. Dlatego ochrona przeciw kleszczom dla kota jest niezbędna w tych miesiącach. Istnieje kilka metod, które mogą nam pomóc odstraszać kleszcze albo usuwać je już w przypadku ugryzienia. Jedną z nich jest odpowiedni szampon, jednak jest to sposób czasochłonny i wymagający regularności. Możemy również stosować leki doustne, ale powinno one być przedyskutowane z weterynarzem naszego pupila. Warto też wyposażyć kota w obrożę przeciwkleszczową i co jakiś czas posypać futro proszkiem odstraszającym te insekty. Warto też regularnie kosić trawę oraz podcinać krzewy. W ten sposób również minimalizujemy możliwość nieproszonych ugryzień. Oczywiście, istnieją też spreye oraz środki do nakładania na mokro. Mimo to nie możemy być nigdy pewni ich skuteczności. W związku z tym regularnie sprawdzajmy futro naszego czworonoga, a jeśli to możliwe postarajmy się nie wypuszczać kota na zewnątrz.

Aby uchronić kota przed kleszczami warto zastosować kilka metod ich zapobiegającym. Mogą być to obroże, proszki, a także spreje. Mimo to zawsze najskuteczniejszą metodą jest nie wypuszczanie kota na podwórko, a jeśli już musimy to robić regularnie sprawdzajmy jego sierść. W ten sposób będziemy pewni czy nasz kot nie jest ugryziony.