Spływ kajakowy w weekend majowy

Długi weekend majowy jest w tym roku naprawdę długi w przypadku tych osób, które odpowiednio zagospodarowały swój urlop. Wystarczyły trzy dni wolnego, żeby w sumie zyskać ich aż dziewięć. Wiele osób wybrało się więc na małe wakacje. Ze względu na słoneczną pogodę i stosunkowo wysoką temperaturę dużą popularnością cieszą się różne formy aktywnego wypoczynku.

W maju na kajaki

kajaki czarna hańczaWypoczynek na początku maja w tym roku obejmuje nie tylko dwa wolne dni. Jak ktoś wziąć w sumie trzy dni urlopu, to mógł zyskać aż dziewięć dni wolnego. Wiele osób postanowiło więc już teraz zrobić sobie małe wakacje. Pogoda w tym pierwszym tygodniu maja jest niezwykle sprzyjająca wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wysoka temperatura za oknem oraz piękne słońce prowokują do wyjścia z domu. Nic dziwnego, że jest tak duże zainteresowanie różnymi formami aktywności na świeżym powietrzu. Dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe. W mojej okolicy jak chodzi o kajaki czarna hańcza jest chyba najpopularniejszą rzeką, na której urządzane są regularnie spływy. W ostatnim czasie powstało w okolicach kilka firm, które zajmują się całościowym przygotowaniem spływów, począwszy od wynajęcia sprzętu, poprzez zapewnienie transportu bagaży, aż po zorganizowanie pola namiotowego oraz wyżywienia. Wiele zorganizowanych wycieczek korzysta z tego typu usług, dzięki którym nie muszą przejmować się załatwianiem wielu rzeczy na raz. Można przyjechać od razu na gotowe.

Początek maja, który wiąże się z długim weekendem majowym, przywitał nas piękną pogodą. Słońce oraz wysokie temperatury prowokują nas do tego, żeby spędzać czas na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu stała się sposobem na wypoczynek. Dużą popularnością cieszą się na przykład spływy kajakowe.