Sklejka – idealna do cięcia laserem

Warstwowa struktura sklejki sprawia, że ​​jest bardziej homogeniczna niż lite drewno, które łączy twarde obszary (gęstsze włókna) i miękkie obszary, a zatem jest bardzo odpowiednia do cięcia laserowego. Sklejka z miękkiego drewna, takiego jak topola, będzie cięta łatwiej niż sklejka połączona z mocniejszym drewnem, takim jak sklejka brzozowa.

Wycinanie sklejki laserem nie jest trudne

cięcie sklejki laseremKolejną zaletą technologii wycinania laserowego jest to, że w porównaniu do frezowania jest możliwość tworzenia ostrych narożników, dzięki czemu cięcie sklejki laserem i wycinanie liter ze sklejki (i innych materiałów) można wykonywać dowolną czcionką, zachowując jej oryginalny wygląd. w przypadku tego rodzaju grawerowania kontur projektu musi być absolutnie zamknięty. Specjaliści oferują dwa poziomy głębokości grawerowania powierzchniowego: powierzchowny lub głęboki. Na poziomie powierzchni cięcie jest ledwo wyczuwalne dotykiem, podczas gdy jest widoczne na głębokim poziomie. Lasery to niezwykle wszechstronne narzędzia do obróbki drewna. W branży projektowej ciemne krawędzie i brązowo-biało-kolorowe ryciny stanowią wyjątkowe elementy wystroju produktów z drewna. Projektuj nowe produkty dla wielu różnych branż. Przemysł sklejek bardzo ułatwia znalezienie dobrego drewna do cięcia laserowego. Większość sklejki jest opisywana i klasyfikowana wyłącznie na podstawie fornirów zewnętrznych. Ale do cięcia laserowego wewnętrznych warstw drewna lub warstw rdzenia ”są tak samo, jeśli nie bardziej, ważne.

Wszelkie niespójności wewnątrz sklejki uniemożliwiają przecięcie lasera. Oprócz braku oceny dotyczącej sęków i pustek, dystrybutorzy drewna często nie określają, z czego wykonany jest rdzeń. Producenci drewna nawet zagwarantują, że rdzenie będą wykonane ze spójnych gatunków; po prostu używają wszystkiego, co jest dostępne, co może się zmieniać z każdą partią.