Schudnąć bez głodówki

Największym problemem, z jakim spotyka się osoba walcząca ze zbędnymi kilogramami, jest niewłaściwie ułożona dieta. Samo słowo przywołuje na myśl złe skojarzenia. Wydaje nam się, że będąc na diecie, będziemy chodzić głodni, a przez to rozdrażnieni. Taka sytuacja szybko doprowadzi do poddania się w swoich zamiarach i porzucenia ambitnego planu.

 Sycąca dieta odchudzająca

jadłospis odchudzającyCo zatem zrobić, aby wytrwać w swoim postanowieniu? Kluczem do sukcesu jest właściwie ułożony jadłospis odchudzający. Przede wszystkim zapomnijmy o dietach typu głodówka. Chociaż obiecują szybki spadek wagi w wyjątkowo krótkim czasie, jednak mogą zrobić w naszym organizmie więcej szkód, niż nam się wydaje. Poza tym podstawową wadą diet niskokalorycznych jest efekt jojo. Utracone kilogramy wracają równie szybko po powrocie do normalnego trybu życia, często nawet z nadwyżką. Profesjonalnie ułożony jadłospis odchudzający pozwoli tracić kilogramy w zdrowym tempie, co uchroni nas od ich powrotu po ukończeniu diety. Podstawą jadłospisu powinny być wartościowe produkty pełnoziarniste, chudy nabiał, oraz duża ilość warzyw, szczególnie tych zielonych. Dawkę witamin uzupełnimy również owocami. Pamiętajmy, aby wybierać te sezonowe, najbogatsze w substancje odżywcze. Dzięki kilku prostym trikom pozbędziemy się uczucia głodu i dostarczymy organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje. Wystarczy zamienić białe pieczywo na pełnoziarniste, aby zyskać uczucie sytości na dłużej. Otręby dodane do płatków lub jogurtu naturalnego, spożywane codziennie, usprawnią przemianę materii. Warzywa i owoce bogate w błonnik również przedłużą uczucie sytości po posiłku i zmniejszą ochotę na słodkie przekąski. Picie dużej ilości wody usprawni wszystkie procesy, zachodzące w naszym organizmie, a prócz tego poprawi wygląd skóry.

Odchudzanie nie musi być traumatycznym przeżyciem, o ile podejdziemy do niego z odpowiednim zasobem fachowej wiedzy i będziemy trzymać się podjętych założeń. Nie warto wdrażać kategorycznej diety, która rozreguluje zupełnie organizm. Warto natomiast stopniowo dążyć do celu ze zdrowym jadłospisem i nabierać zdrowych nawyków żywieniowych na całe życie.