Sala bankietowa czyli co trzeba zaplanować przy weselu

sala bankietowa

Planowanie wesela to robota nie tylko dla profesjonalistów. Co prawda ich liczba cały czas się zwiększa, co może sugerować, ze mamy coraz więcej pieniędzy,a coraz mniej czasu na takie planowania, ale to nie oznacza, ze samodzielnie czegoś nie możemy zrobić. Zajmie to nam więcej czasu, ale będziemy wiedzieli na jakim etapie są przygotowania i wszystko będzie takie jak należy.

Sala bankietowa – początek przygotowań weselnych

sala bankietowaOd czego musimy zacząć? Na pewno najważniejsze są terminy i ich rezerwacja. Sala bakietowa Warszawa potrafi mieć wolne terminy dopiero za rok, więc tuż po zaręczynach powinniśmy zacząć planowanie uroczystości, żeby ze wszystkim zdążyć. Poza tym, ważny jest catering. Jedzenie możemy zamówić ze własnym zakresie np. jeśli mamy ulubione miejsce, z którego chcemy wziąć jedzenie albo możemy zostawić to właścicielom domu weselnego. Dom weselny często jest powiązany z cateringiem i ma koło siebie restaurację, dzięki czemu jedzenie będzie gorące i przygotowywane na miejscu.

Co jeszcze? Na pewno nie możemy zapomnieć o fotografie i filmowcu. Z filmowania możemy zrezygnować, ale zdjęcia to najlepsza pamiątka z wesela i pozwoli nam przypomnieć sobie te magiczne chwile. Dobry fotograf ponadto sporo kosztuje, więc trzeba uwzględnić go w weselnym budżecie. Najlepiej jest umówić się z nim na sesję do urzędu i/lub kościoła, jak również na samo wesele. Możemy tez wybrać sesję plenerową, które są bardzo popularne, choć i sala bankietowa jest dobrym tłem do robienia zdjęć.

Poza wyborem miejsce, jedzenia i fotografa trzeba pomyśleć o transporcie dla siebie i gości. Czy pojedziemy własnym autem czy wynajmiemy auto na wesele? Czy goście przyjadą sami, czy wynajmiemy dla nich mały autobus, żeby naraz wszystkich przewieźć? Sana bankietowa powinna mieć parking, żeby pomieścić i autobus i samochody.