Rozświetlanie kości policzkowych

Perfekcyjnie wykonany makijaż jest ozdobą na twarzy kobiety i dodaje jej pewności siebie. Najczęściej wykonujemy go, aby ukryć mankamenty naszej skóry i podkreślić naturalne piękno. Rozświetlanie twarzy, ma na celu ukrycie oznak zmęczenia i dodania nam świeżości. 

Jakie wybrać rozświetlacze do kości policzkowych? 

rozświetlacz na kości policzkoweNa idealny makijaż składa się kilka elementów i o żadnym nie możemy zapomnieć, jeżeli chcemy dobrze wyglądać przez cały dzień. Podstawą jest dobry krem nawilżający, lub matujący, który nakładamy na twarz przed wykonaniem makijażu. Następne idealnie dobrany odcień podkładu, delikatnie wklepujemy, albo rozsmarowujemy palcem na całej twarzy. Rozświetlacz na kości policzkowe nakładamy dopiero jak podkład się wchłonie w skórę. Jest on najczęściej w postaci drobnego proszku, lub małych kuleczek połyskujących w świetle i dostępnych w odcieniu różu i opalenizującego brązu. Wybór koloru należy dopasować do naszej karnacji. Kobiety, które mają jasne włosy i bladą cerę, powinny wybierać odcienie różu, a brunetki o ciemnej karnacji zdecydowanie ciemniejsze brązy, które podkreślą barwę ich skóry. Nowością na rynku są rozświetlacze w formie kremu, który wcieramy palcem w skórę. Miejscem, w którym go najczęściej stosujemy są kości policzkowe, ale specjaliści od makijażu uważają, że można je także nałożyć na czubek nosa, brody i szczyt czoła, aby rozświetlić całą twarz i nadać jej promiennego wyglądu. Rozświetlacz najlepiej się sprawdza w porze letniej kiedy jest najwięcej słońca. 

Aby profesjonalnie nakładać rozświetlacz na twarz, są nam potrzebne specjalne przybory w postaci pędzelków, albo gąbek, które często są dodawane do produktu. Ważne aby co parę tygodni je czyścić pod bieżącą wodą, gdyż gromadzą się w nich bakterie. Rozświetlacz ma najczęściej kilka lat ważności od momentu otwarcia.