Rowery elektryczne lepsze od motorów?

rower

Każdy kierowca samochodu osobowego zna to nerwowe obserwowanie lusterek kiedy usłyszy za sobą ryk tej potężnej maszyny. Niepewność miejsca pochodzenia dźwięku i szybkości jego poruszania sprawiają, że czujemy się mało komfortowo w czasie jazdy.

Ale co jeżeli słyszeliśmy o rowerach elektrycznych?

rowerJeśli nawet nie wiedzielibyśmy, że mamy uważać. Wprowadzenie tych cichych maszyn jakimi są rowery elektryczne na drogi może stanowić zagrożenie nie tylko dla kierujących innymi pojazdami ale także dla samych ich użytkowników. Stosunkowo wysoka moc w porównaniu do masy, małą powierzchnia i praktycznie brak dźwięku sprawia, że na drodze są praktycznie niewykrywalne. Większość kierowców na własnej skórze się przekonało jakie zagrożenie na drodze mogą stanowić nierozsądni kierowcy zwykłych rowerów. Niesygnalizowane manewry, zjazdy z ulicy na chodnik i z powrotem, mijanie innych pojazdów w korkach środkiem pasa to tylko niektóre z przykładów jakimi narażają zdrowie swoje i innych. Wiec co zrobić kiedy chcielibyśmy kupić taki rower elektryczny i chcielibyśmy się odpowiednio zabezpieczyć? Najlepiej zwrócić uwagę na poszczególne elementy takiego pojazdu. Nie wspominając już oczywiście o obowiązkowym kasku i światłach zaleca się dobór odpowiednich hamulców, przekładni czy kierownicy.

Na przykład rowery elektryczne oferują nam mocne i trwałe hamulce Magura hs11, które zapewniają krótki czas wytracania prędkości i niezawodność. Bezpieczeństwo da się zachować w każdym wypadku przy przestrzeganiu kilku zasad zdrowego rozsądku. Warto o tym pamiętać kiedy następny raz staniecie się użytkownikami jezdni.